Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 02:36
 
Samsun'da Kilise Pastörü Kilise binasına dev Türk Bayrağı astı
Samsun Haber Ajansı - SAMSUN’da Protestan Baptist Agape Kilisesi'nin dış cephesine, kilise pastörü tarafından 'Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun' yazılı dev Türk bayrağı asılıp, Cumhuriyetin 96'ıncı yıldönümünü kutlandı.
Gündem Haberi
Samsun'da Kilise Pastörü Kilise binasına dev Türk Bayrağı astı

Atakum ilçesinde yer alan Protestan Baptist Agape Kilisesi'nin dış cephesine, Türkiye Cumhuriyeti’nin 96’ıncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla kilise pastörü tarafından 'Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun’ yazılı dev Türk bayrağı asıldı.

 

 Samsun Protestan Kilisesi Pastörü Orhan Bıçaklar, bir kutlama mesajı da yayımlayarak Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı Pastör Bıçaklar mesajında “Aziz milletimiz Kurtuluş Savaşı’nda topraklarımıza kasteden dış güçlere karşı din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin genç-ihtiyar, kadın-erkek demeden birlik ve beraberlik içerisinde geçit vermemiştir. Büyük bir değişim ve ilerlemenin öncüsü ve örneği olan cumhuriyet, insanımızın kendi kendini yönetebilmesinin ve egemenliğin sadece millete dayalı hale getirilmesinin en büyük teminatı ve güvencesi olmuştur. Devletimizin her ferdi de bu bilinçle, cumhuriyetini ve millî egemenliğini yorulmadan her zaman koruyacak ve sahip olduğumuz değerlere bağlılığını devam ettirecektir. Başta bize cumhuriyeti armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hristiyan vatandaşları olarak, ülkemiz birliği ve dirliği için dua etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.diyekonustu.com/Tolga BİRGÜCÜ

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, Kilise, Pastörü, Kilise, binasına, dev, Türk, Bayrağı, astı,
Yorumlar
Haber Yazılımı