Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 17:42
 
Samsun'da Kapıkaya Fest büyüledi
Samsun Haber Ajansı - Bafra Belediyesi tarafından bu yıl 3.'sü gerçekleştirilen Kapıkaya Fest Doğa Sporları Festivali, bu yıl da katılımcıları büyüledi.
Spor Haberi
Samsun'da Kapıkaya Fest büyüledi

Türk Hava Kurumu tarafından festival alanında gerçekleştirilen akrobat uçak ve motorlu paraşüt gösterisiyle başlayan festivalde, katılımcılara unutulmaz anlar yaşatıldı. Birçok ilden doğaseverlerin katıldığı Kapıkaya Fest, renkli görüntülere sahne oldu. 

 

Festivalin açılış konuşmasını yapan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Kapıkaya Fest Doğa Sporları Festivali Karadeniz’in ve Türkiye’nin en büyük festivali olma yolunda ilerliyor. Festivalimizin bu sene iki özelliği var. Birincisi; Milli Mücadele’nin 100. Yılı etkinliklerinin içerisinde olması. İkincisi; Sayın Valimizin de destekleriyle bu seneki festivalimizi ‘Sıfır Atık’ temasıyla çevre dostu ilan ediyoruz. Belki de Türkiye’de ilk defa bir doğa festivalinde ‘Sıfır Atık’ projesine ve çevre dostu bir yaklaşıma rastlıyoruz” dedi.

 

Turizmin bacasız fabrika olarak tanımlandığını hatırlatan Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Türkiye gerçekten bir turizm ülkesi ve turizmde çeşitlendirme devam ediyor. Ancak festivallerde genellikle insanlar eğlendikten sonra doğayı kirletip bırakıyorlar. Bu festivalimizin ‘Sıfır Atık’ temasıyla çevreyle dost bir şekilde başlatılmasını çok anlamlı buluyorum ve Hamit Başkanı tebrik ediyorum. Bu anlamda misafirlerimizden de anlayış bekliyoruz. Bu festival bu yönüyle ümit ediyorum ki Türkiye'ye örnek olacak, hem Bafra’nın hem Samsun’un tanıtımına ve çevreye katkı sağlayacak. İnsanların doğaya büyük bir özlemi var ama kirlilikten dolayı doğaya gitmek istemiyor veya gidince kirletiyor. Bu doğa büyüklerimizden bizlere emanet ve bizler de çocuklarımıza aktaracağız” diye konuştu.

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, Kapıkaya, Fest, büyüledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı