Haber Detayı
05 Şubat 2021 - Cuma 21:36
 
Samsun'da hıyarın kilosu 15 TL
Samsun Haber Ajansı - Samsun semt pazarlarında sebze ve meyve fiyatları adeta cep yakıyor. Pazarın Şubat ayı zam şampiyonu ise hıyar oldu.
Yaşam Haberi
Samsun'da hıyarın kilosu 15 TL

Samsun'un en ünlü pazarlarında olan Modern Pazarda, hıyar zam rekoru kırdı. 

 

 

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında kilosu 2 liradan satılan hıyar, bu sene aynı tarihlerde kilosu 10 ila 15 TL'den satışa sunuluyor. 

 

 

Pazardaki hıyar fiyatlarını gören vatandaşlar, 2 tane hıyarın 5 TL gelmesine sitem ederek, "Bu fiyatlar böyle giderse kimse evine sebze ve meyve alamayacak. Artık hükümetimiz bu duruma bir el atmalı. Bu fiyatların önüne bir şekilde geçilmeli. Pazarın hali ortada. En düşük sebze 10 liradan satılıyor. Yazık günah bu millete. Acı biberin kilosunun 20 TL olduğu nerede görülmüş. Bir hıyarın 10 TL'ye 15 TL'ye satıldığı nerede görülmüş. Bunlar nasıl fiyatlar" şeklinde sitem etti. 

 

Pazarda acı biberin kilosu 20 TL'ye kadar çıkarken, patlıcanın kilosu 8 liradan domatesin kilosu ise 6 liradan satışa sunuluyor. 

MEYVE ALAN YOK

 

Semt pazarında sebze fiyatlarının çok yüksel olması, meyveye de yansıdı. Pazarın en ucuz meyvesi olan elma, tezgahlarda 5 ila 5 liradan satılıyor. Portakal 7, mandalina 6-7, nar 5, muz 10, ve kivi kilosu 15 liradan alıcı bekliyor. 

 

ESNAFTA DERTLİ

 

Halden sebze ve meyveleri çok pahalı aldıklarını dile getiren pazarcı esnafı, "Aldığımız mallar sürekli elimizde kalıyor. Tamamen zarar ediyoruz. Artık karı geçtik, aldığımız ürünlerin fiyatını çıkarabilmenin derdine düştük. Hıyar, biber, patlıcan gibi sebzeler aldı başını gidiyor. Biz insanlara sebze fiyatlarını söylemeye çekinir olduk. Artık utanıyoruz fiyat vermeye. Fiyat soran almadan gidiyor. Ne olacak böyle bilmiyoruz" dediler. 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, hıyarın, kilosu, 15, TL, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı