Haber Detayı
25 Haziran 2021 - Cuma 16:34
 
Samsun'da hastanelerde aşı yoğunluğu
Aşı uygulamasının 18 yaş sınırına indirilmesiyle birlikte, Samsun'daki hastanelerde aşı yoğunluğu yaşandı.
Gündem Haberi
Samsun'da hastanelerde aşı yoğunluğu

Koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan aşı uygulamasında, yaş sınırı bugün 18'e kadar düştü. Samsun'daki hastanelerde aşı yoğunluğu yaşandı. 

 


 Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne randevu alarak gelen 18 yaş ve üzeri vatandaşlar, tek tek hemşireler tarafından aşılandı. 

 


Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şule Akçay, hak tanındığı halde aşısını olmayan vatandaşlara, bir an önce aşı olmaları konusunda uyarıda bulundu.

 

 

Aşılanma oranının bugün itibariyle 18 yaşa düştüğünü hatırlatan Şule Akçay, "Aşıya talep oldukça fazla. Günde ortalama 2 bin 500 ila 3 bin arası aşılama yapıyoruz. İnsanlarımız zamanları geldiğinde mutlaka aşı olmaya gelsinler. Sadece aşıyla da bitmiyor. Aşıyla birlikte yine maske ve mesafe kurallarına dikkat etmeye devam edeceğiz. Pandemi kurallarına hep birelikte uymamız gerekiyor. Bazı insanlar aşı olmaya tedirgin oluyor. Halk arasında dolaşan bazı dedikodulara inananlar var. Bunlara kimse aldırış etmesin. Hepimiz aşı olduk ve olmamız gerekiyor. Salgını eğer yenmek istiyorsak aşılarımızı mutlaka olmalıyız. Herkes korkmadan çekinmeden aşı olmaya gelsin" dedi. 

 

 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, hastanelerde, aşı, yoğunluğu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı