Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 15:31
 
Samsun'da hastanede darp edilen hasta bakıcı o anları anlattı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da hasta yakınları tarafından saldırıya uğrayan Murat Altun, "Beni yere yatırıp vahşice tekme tokat atıp dövdüler. Biz sağlıkçılar olarak insanların stres topu olmaktan yorulduk" dedi.
Gündem Haberi
Samsun'da hastanede darp edilen hasta bakıcı o anları anlattı

Olay, dün Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde meydana geldi.

 

 Kalp Damar Servisi'nde görevli hasta bakıcı Murat Altun, "Hemşire damar yolunu çıkarsın" diye bağıran hasta yakınlarına, "Hemşire müsait değil, diğer hastayla ilgileniyor, biraz bekleyin" yanıtını verdi.

 

Bu yanıt hasta yakınlarını oldukça kızdırdı. Bir hasta yakını, "Sen kim oluyorsun" diyerek, Murat Altun'a saldırdı.

 

Kanlar içinde kalan Altun, hemen tedaviye alındı. Vücudunda morluklar oluşan hasta bakıcının, sol kulağında işitme kaybı ile yüz kemiğinde şişlik meydana geldiği saptandı.

 

 

Hasta bakıcıyı darp eden 2 saldırgan ise polis tarafından gözaltına alındı. Polisteki sorgusu tamamlanan şahıslar, hasta bakıcının şikayetçi olduğu halde serbest bırakıldı. 

O ANLARI ANLATTI

 

7 dakika boyunca darp edildiğini iddia eden Murat Altun, "Servimizde yatan bir hastamızın yakınları, sürekli gerilim halindeydi. Doktorlara, çalışanlara bağırıyorlardı. Daha sonra 'başka hastanede tedavimizi sürdüreceğiz' diye bağırdılar. Bu zaten herkesin doğal hakkıdır ama bu isteği, saldırı ve hakarete çevirdiler.  Bu stres ortamından dolayı bir hemşire arkadaşımız bayıldı. Hemen hemşireyi dinlenme odasına aldık, tedavisi yapıldı. Daha sonra yine hasta yakınları, 'hemşire gelsin, şu damar yolunu çıkarsın' diye bağırdı. Ben de 'Hemşire şu an müsait değil, diğer hastanın yanında, biraz bekleyin gelecek' dedim. Bunun üzerine 'Sen kim oluyorsun, kimin ne zaman geleceğine sen mi karar veriyorsun?' diyerek, bana saldırdılar. Kafamda morluk, kulağımda işitme kaybı, vücudumda morarmalar ve ezikler oluştu. Yedi dakika beni darp ettiler. Zorla ayırdılar. İnsanların içinde benim onurumu kırdılar. Beni vahşice yere yatırıp tekme tokat dövdüler" dedi.

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, hastanede, darp, edilen, hasta, bakıcı, o, anları, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı