Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 17:52
 
Samsun'da göçük oluşan binaya böyle tedbir alındı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'un Atakum ilçesinde göçük oluşan 6 katlı bina için, akıl almaz yönteme başvuruldu.
Gündem Haberi
Samsun'da göçük oluşan binaya böyle tedbir alındı

 Atakum ilçesinde SASKİ tarafından yapılan dere ıslah çalışması sırasında, bir binada göçük meydana geldi ve istinat duvarı çöktü.  6 katlı binada meydana gelen göçük nedeniyle, binada yaşayan vatandaşlar 2 gündür evlerine giremiyor.


 Park halindeki bir otomobilin de yamaca kaydığı olayda, 6 katlı bina dün sabah tedbir amacıyla tahliye edilmişti. Bugün de aynı binaya ailelerin girmeleri yasaklandı. Kapıya ise binaya girilmemesi için tutanak asıldı. 

 

 

 

DOLGU YÖNTEMİYLE ÖNLEM

 

Öte yandan göçük oluşan bölgede dere yatağına kayan istinat duvarının kaymasını önlemek için SASKİ tarafından önüne dolgu yapıldı. Duvar önüne çekilen taşlar ile, kaymanın önleneceği düşünülüyor.

 

ATAKUM BELEDİYESİ OLAYA EL KOYDU

 

Göçük oluşan bölgede inceleme yapan Atakum Belediyesi yetkilileri, gördükleri manzara karşısında adeta şoke oldu. İstinat duvarının ve binanın kaymaması için uydurma bir çalışma yapıldığını belirten yetkililer, işlemlerin derhal durdurulmasını istedi. Atakum Belediyesi Başkan Vekili, Şerafettin Sağdış, Samsun Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Baştan sağma iş yapılmış bu bölgede. Göçüğü incelemeye geldik ancak gördüğümüz manzara karşısında adeta şok olduk. Kayan istinat duvarının önüne taşları dizmişler ve bu şekilde kaymanın önüne geçileceğini söylediler. Böyle bir şey olabilir mi. Ben de başkanımızı arayarak gerekli notları bildirdim ve çalışmanın durdurulması gerektiğini söyledim" dedi.

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, göçük, oluşan, binaya, böyle, tedbir, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı