Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 10:30
 
Samsun'da fırsatçı salgını!
Samsun Haber Ajansı - Tüm dünya korona virüs ile mücadele ederken, virüsün Türkiye'ye girmesiyle birlikte, fırsatçılar türemeye başladı.
Yaşam Haberi
Samsun'da fırsatçı salgını!

Korona virüsünden daha hızlı yayılan fırsatçılar, bir çok insanın ölümüne neden olan COVİD -19'u da fırsat bilerek, ceplerini doldurmanın yollarını aradı. 

 

Kolonyanın virüse karşı etkili olduğunun açıklanmasının ardından Samsun'da da bazı vatandaşlar kolonyaya rağbet gösterince, fırsatçılara gün doğdu. Bugüne kadar maksimum 5 liraya satılan 200 - 300 ml kolonyalar, bugün 30 liraya kadar yükseldi. Samsun'daki dev market zinciri de, market içerisine ayrı bir kolonya standı kurdu. En düşük kolonya 15 TL'den alıcı bulurken, 400 ml kolonyalar 30 liraya kadar satılıyor.

 

Samsun Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Sema Onar Yaktı, "Bunlara artık biri dur demeli. Böyle bir durumda bile fırsatçılık yapanlara yazıklar olsun. Böyle bir şey sadece Türkiye'de yaşanıyor. Herkes insanları kandırmanın adeta kazık atmanın peşine düşmüş. Bir yandan korona virüsü ile uğraşırken insanlar, bir yandan da böyle fırsatçılar ile uğraşmak zorunda kalıyor. Dün 2-3 liraya satılan kolonyalar bir anda 30 liraya kadar çıktı. Yazıklar olsun. Devletimiz derhal fırsatçılara yönelik operasyon başlatsın" dedi. 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, fırsatçı, salgını!,
Yorumlar
Haber Yazılımı