Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 11:13
 
Samsun'da elektrik faturaları aldı başını gidiyor
Samsun Haber Ajansı - 11 ayın sultanı olan Ramazan ayı devam ederken Covid-19 salgın süreciyle mücadele eden Samsunlu vatandaşların, aynı zamanda elektrik faturalarıyla da başları dertte.
Gündem Haberi
Samsun'da elektrik faturaları aldı başını gidiyor

YEDAŞ, 4 gün önce yaptığı açıklamada, "Tüketicilerin daha aydınlık bir Ramazan ayı ve Covid-19 süreci geçirmeleri adına çalışmalarımızı hıs kesmeden sürdürüyoruz" şeklinde bir açıklama yaptı. 

 

Açıklamanın üzerinden geçen 1 günün ardından, tüketicilerin evlerine ulaşan elektrik faturaları, adeta görenleri şoke etti. 

 

Samsun'un İlkadım ilçesinde yaşayan bir vatandaşa 2 aylık tüketim bedeli olarak toplamda 522 TL fatura kesildi. Bir çok vatandaşta aynı durumdan dert yanarak, şikayetlerini Samsun Haber Ajansı ile paylaştı. Bazı vatandaşlar bir kaç aydır elektrik faturalarının 250 TL civarında geldiğini iddia etti. 

 

Tüketiciyi Koruma Derneği Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, "Bu adeta bir soygundur. Tüketici resmen zor durumda. Elektrik faturalarında müthiş bir artış var. Bunun artık önüne geçilmeli. Faturalara bizim kullanmadığımız bedelleri yansıtıp miktarları şişiriyorlar. Bugün bir aile 100 TL'lik elektrik tüketiyorsa karşısına 250 TL'lik fatura çıkarılıyor. Ayrıca a bedeli, b bedeli, enerji fonu, kdv ve vergi gibi bir çok miktar da faturalara eklenince, tüketicinin cebi yanıyor. YEDAŞ aydınlık bir hizmet sunduğunu söylüyor. Vatandaşın yüreği yangın yeri. Zaten zor bir süreçten geçiliyor. Bugün bu zor günlerde faturaların yarı fiyata düşmesini beklerken 2 katı yükseldi" dedi. 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, elektrik, faturaları, aldı, başını, gidiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı