Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 16:58
 
Samsun'da elektrik akımına kapılan işçi kolları ve bacaklarını kaybetti
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da boya yaptığı sırada elektrik akımına kapılan işçi, kollarını ve bacaklarını kaybetti.
Yaşam Haberi
Samsun'da elektrik akımına kapılan işçi kolları ve bacaklarını kaybetti

28 yaşındaki Kadir Adıgüzel, bundan tam 10 ay önce başına geleceklerden habersiz şekilde, yüksek gerilim hattı bulunan elektrik direğini boyuyordu. Talihsiz kaza genç işçiyi boya yaptığı sırada yakaladı. 

 

 

2 çocuk babası Kadir Adıgüzel, havanın da yağışlı olması nedeniyle elektrik akımına kapıldı. 

 

 

 Vucüduna giren yüksek voltajlı elektrik yüzünden şoka giren ve bayılan genç işçinin, kolları ve bacakları yandı. 2 ay boyunca hastanede tedavi gören Kadir Adıgüzel'in elektrik akımı nedeniyle hasar gören kolları ve bacakları kesilmek zorunda kaldı. 

 

 

Şimdi çalışamaz hale gelen Adıgüzel, 5 yaşındaki kızları ile 3 aylık bebeklerinin geçimini sağlamak için yetkililere seslendi. Bebeğini kucağına alıp sevemediğini belirten Adıgüzel, Samsun Valisi Osman Kaymak'a seslenerek, protez kol alınması için yardım istedi. 

 

 

Samsun Haber Ajansı'na konuşan Kadir Adıgüzel, "10 ay önce boya yaptğım sırada talihsiz bir olay başıma geldi. Her şey Rabbim'den. Elektrik direğini boyarken ne olduğunu anlamadım, içimde bir karıncalanma oldu ve beynimin içerisinde elektrik seslerini hissettim. Bir anda şiddetli bir şey beni tutup kaldırdı. Ayaklarım yerden kesildi ve bir süre akıma kapıldım. Daha sonra şoka girdim çok fazla bir şey hatırlamıyorum kendime geldiğimde kolumdan duman çıktığını gördüm. 2 ay boyunca hastanede yattım. Bu süreçte kollarım ve bacaklarım kesilmek zorunda kaldı. Kendi imkanlarımızla bacaklarım için bir protez yaptırdık. Ancak şimdi bir bebeğim oldu. Daha 3 aylık ve ben onu kucağıma alıp sevemiyorum. Çok duygulanıyorum. Kızım dışarıda babalarıyla vakit geçiren çocukları görünce bana, 'Baba biz neden gezmiyoruz oynamıyoruz diyor' benim de ağlayasım geliyor bunları duydukça. Ben onları gezdiremiyorum parka götüremiyorum sevemiyorum. Samsun Valisi Osman Kaymak'a ve belediye başkanlarına sesleniyorum. Lütfen protez kol almak için bana yardımda bulunsunlar. Ben başka hiçbir şey istemiyorum" dedi

 

 

 

Şahin BİNİCİ / SHA

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, elektrik, akımına, kapılan, işçi, kolları, ve, bacaklarını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı