Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 15:26
 
Samsun'da çaresiz anne minik kızı için yardım bekliyor
Samsun Haber Ajansı - Doğduktan 24 gün sonra “hemanjiom (damar tümörü)” hastalığına yakalanan 2,5 yaşındaki Erva bebeğinin, tedavisini yapabilecek bir doktor çıkmadı.
Yaşam Haberi
Samsun'da çaresiz anne minik kızı için yardım bekliyor

Samsun Haber / Şahin BİNİCİ -  Samsun'un İlkadım ilçesinde yaşayan Şahin ailesinin ikiz olarak dünyaya gelen kızlarından, 2,5 yaşındaki Erva Hacer Şahin, doğumundan 20 gün sonra halk arasındaki adıyla damar hastalığına yakalandı. Hastalığın tümöre dönüşmesiyle birlikte 2,5 yaşındaki çocuklarını hastane hastane gezdiren ailesi, Erva'yı tedavi ettirecek bir doktor bulamadı. 

 


 Erva bebek yıllarca ilaç tedavisi gördü ancak, boynunda oluşan tümör geçmeyince doktorlar da çaresiz kaldı. Ailenin ise maddi durumu, kızlarının tedavi masrafına yetmez oldu. 

 

 

Samsun Haber Ajansı'na konuşan çaresiz anne, kızının bir an önce tedavisinin yapılmasını istedi ancak bunun için de maddi imkan bulamadığını kaydetti. Ayrıca hastane hastane gezdiklerini dile getiren anne Nurcan Şahin, kızını tedavi edebilecek bir doktor da bulamadığını belirterek, yetkililerden yardım istedi.

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, çaresiz, anne, minik, kızı, için, yardım, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı