Haber Detayı
16 Eylül 2021 - Perşembe 15:45
 
Samsun'da 35 sınıf korona salgını nedeniyle kapatıldı
Ülke genelinde sürekli mutasyona uğrayan koronavirüs, Samsun'daki okullara sıçradı. Şimdiye kadar edinilen bilgiye göre Samsun'un merkez ilçelerinde yer alan okullardaki 35 sınıf kapatıldı.
Eğitim Haberi
Samsun'da 35 sınıf korona salgını nedeniyle kapatıldı

Koronavirüs salgını yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte okullarda yeniden hortladı. 

 

Samsun'da okulların kapılarını açmasıyla birlikte, koronavirüs vakaları da günden güne artmaya başladı. Yüz Yüze eğitimin 2. haftasından itibaren öğrencilerin mide bulantısı, baş ağrısı ve öksürük şikayetiyle birlikte birçok veli hastanelerin yolunu tuttu. 

 

 

Hastanede yapılan kontrollerde, Samsun'daki merkez ilçelerde yer alan okullara giden, birçok öğrencinin testi pozitif çıktı. Virüs bazı okullarda öğretmenler arasında da yayılmaya başladı. Rakamlar tam net olmasa da özellikle İlkadım ve Atakum bölgesinde yer alan okullarda, bazı öğretmenler koronavirüs nedeniyle karantinaya girdi. Atakum ilçesindeki bir okulda ise 3 öğretmenin koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve bazı sınıfların kapatıldığı öğrenildi.

,

Şimdiye kadar alınan bilgiye göre İlkadım, Atakum ve Canik ilçesinde yaklaşık 35 sınıf artan koronavirüs salgını nedeniyle kapatıldı. 

 

SHA (Haber merkezi) 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, 35, sınıf, korona, salgını, nedeniyle, kapatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı