Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 10:54
 
Samsun'da 2.el piyasası rekor üstüne rekor kırıyor
Samsun Haber Ajansı - Tüm Türkiye'de 2. El Araç piyasasındaki artış tüm hızıyla devam ediyor. Samsun'da da araç fiyatları rekor üstüne rekor kırıyor.
Yaşam Haberi
Samsun'da 2.el piyasası rekor üstüne rekor kırıyor

Geçen yıl 20 bin TL'den satışa sunulan bir otomobilin değeri, pandemi sürecini fırsata çeviren satıcılar nedeniyle, yüzde yüz artarak, bu yıl 40 bin TL'ye kadar çıktı. 

 

 

Samsun  2. El. Otomotiv Sitesi'nde, 20 bin TL'ye araç kalmadı. 

 

2.el piyasasının bir umutla düşeceğini bekleyen ve otomobil alma hayali kuran vatandaşların, hayalleri son rakamlarla suya düştü. 1 yılda yüzde yüz oranında zamlanan 2.El araçlara, bir hafta içerisinde yüzde 5 daha zam geldi.

 

 

 Samsun'da 2.el oto pazarlarının yolunu tutan vatandaşlar, sadece araçlara bakmakla yetindi. Yüzlerce vatandaş, dişinden tırnağından arttırarak biriktirdiği parasıyla, bir otomobil sahibi olamadan evlerinin yolunu tuttu. 

 

Satıcılar ise, fiyatlardan kendilerininde memnun olmadığını belirterek, "Bizlerde fiyatların düşmesini istiyoruz. Bu fiyatlara araçlarımızı satamıyoruz ancak piyasa böyle elden birşey de gelmiyor. Düşecek diye umut ediyoruz ancak bu fiyatlar düşmez, daha da artar" dediler.

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun'da, 2.el, piyasası, rekor, üstüne, rekor, kırıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı