Haber Detayı
01 Eylül 2020 - Salı 10:46
 
Samsun Araştırma Hastanesi'nde sağlık skandalı
Samsun Haber Ajansı - Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde adeta sağlık skandalı yaşanıyor. Her gün binlerce hasta korona virüs taşıyan ve virüs şüphesiyle teşhise giden vatandaşlarla birlikte aynı sırada bekliyor.
Sağlık Haberi
Samsun Araştırma Hastanesi'nde sağlık skandalı

Ülkede Covid-19 salgını hızla artışını sürdürürken, Samsun'da da enfekte olan vatandaşların sayısı oldukça arttı. 

 

Covid-19 salgını nedeniyle, Samsun'daki tüm hastanelerde yoğunluk başladı. Bir çok hastanede randevu dahi bulunamıyor. 

 

Enfekte olanların sayılarının artması nedeniyle, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yer kalmayınca, korona virüs tedavisi gören hastalar için 6.'ncı covid servisi açıldı.

 

 

ADETA VİRÜS YAYIYOR

 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de durum aynı. Hastanenin acil servisi adeta bir virüs yuvası haline geldi. Her gün acil servis önünde uzun kuyruk oluşturan vatandaşlar isyan etme noktasına geldi. Hastanenin acil servisinde Covid-19 taşıyan ve ya hastalık belirtileriyle gelenler ile normal hastaların aynı kuyrukta olduğu iddia edildi. Geçtiğimiz günlerde de aynı nedenden dolayı, hastane personeli ve vatandaşlar arasında tartışmalar yaşanmıştı.

 

Hastanede durum yine değişmedi. Acil servis önünde normal hastalar ile Covid-19 şüphesiyle gelen vatandaşlar aynı kuyruğa girdi.  Kuyrukta bekleyen bazı vatandaşlar görevli hemşirelere, "Benim testimin sonucu ne zaman belli olur" şeklinde sorular sordu.

 

 

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Araştırma, Hastanesi'nde, sağlık, skandalı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı