Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 14:22
 
Samsun’da balıkçılara 50 bin lira ceza kesildi
Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Samsun merkezli olmak üzere Ordu, Sinop ve Giresun illerinde eş zamanlı çapraz toplu denetimler yapıldı.
Gündem Haberi
Samsun’da balıkçılara 50 bin lira ceza kesildi

 Denetimler 5-10 Kasım 2018 tarihleri arasında Samsun Balık Hali başta olmak üzere karaya çıkış noktaları, balıkçı gemileri, nakil araçları,balık halleri,işleme tesisleri, depolar ve perakende satış yerleri dâhilolmak üzere 259 noktada gerçekleştirildi.

 Yapılan kontrol ve denetimlerde; 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu’na aykırı olarak avlanan ve boy yasağına uymayan 4632 kg istavrit, 970 kg Lüfer, 156 kg Barbun ve 84 kg Mezgit balığına el konulmuştur. Ayrıca standartlara uymayan 2 adet av aracına da el konulmuştur. Denetim ekipleri tarafından el konulan su ürünlerinin satışı yapılmak üzere Milli Emlak Müdürlüğüne teslim edildi.

Getirilen düzenlemelere uymayan 43 işyerine 49 bin 938 TL İdari Para Cezası uygulanmış olup, Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü Nail KIRMACI konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: Su ürünleri denetimlerinin sezon süresince devam edeceğini; balıkçılar,su ürünleri komisyoncuları ve perakendecilerin getirilen yasaklara uyma mecburiyetini ve özellikle limit altındaki balıkları avlamamaları gerektiğini belirterek Balıkçılara uyarılarda bulundu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: , Tarım, Orman, Bakanlığı, Balıkçılık, Su, Ürünleri, Genel, Müdürlüğü, koordinas
Yorumlar
Haber Yazılımı