Haber Detayı
17 Temmuz 2020 - Cuma 01:01
 
OMÜ'ye yeni rektör adayı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğüne aynı üniversitede öğretim üyesi olan Prof. Dr. Mehmet Bozoğlu aday oldu
Gündem Haberi
OMÜ'ye yeni rektör adayı

Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Bozoğlu, OMÜ Rektörlüğü görevine adaylığını duyurdu. 1994 yılından beri de OMÜ’de görev yapan Prof. Dr. Mehmet Bozoğlu’nun akademik ilgi alanları arasında;  Tarım ve Gıda Politikası, Uluslararası Tarım Ticareti, Arz ve Değer Zinciri, Sürdürülebilirlik, Avrupa Birliği Ortak Tarım Politikası, Çiftçi Örgütlenmesi, Gıda Güvencesi ve Güvenliği, Fındık Politikası, Kültür balıkçılığı, İklim Değişikliği, Politika Etki Analizleri yer alıyor.

 

FINDIK SEKTÖRÜYLE İLGİLİ UZMANLIĞI VAR

 

Fındık sektörü ile ilgili konularda uzmanlığı da bulunan Prof. Dr. Mehmet Bozoğlu’nun doktora tezini de, Türkiye’de Fındık Piyasalarını Geliştirmeye Yönelik Alternatif Politikalar oluşturdu. Bir dönem Ziraat Fakültesi dekan yardımcılığı da yapan Prof. Dr. Bozoğlu’nun ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi ile proje koordinatörlüğü bulunuyor.

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: OMÜ'ye, yeni, rektör, adayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı