Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 10:31
 
Nurten öğretmen gençlere ilham oluyor
2018 yılında, Bill Clinton’ un onursal başkanlığını yaptığı İngiliz Varkey Vakfı tarafından dünyanın en iyi 10 öğretmeni arasına girme ve eğitimin nobeli olarak bilinen küresel öğretmen ödülüne aday gösterilen tek Türk öğretmen olma başarısını elde eden Samsun Ayvacık Anaokulu Müdürü Nurten Akkuş, gençlerin ilham kaynağı oldu.
Eğitim Haberi
Nurten öğretmen gençlere ilham oluyor

Samsun Haber Ajansı Kenan Akyüz - İsmi Bill Gates tarafından dünyanın en iyi öğretmenleri arasında açıklanan Nurten Öğretmen, yaptığı eğitim ve toplumsal çalışmalarla farkındalık oluşturdu. Başta erkek rol modellerinin eğitim sürecine katılımı, kadınların sosyal hayatlarının iyileştirilmesi, kuşaklararası bağların kuvvetlendirilmesi, ilçe ve ülke genelinde yaptığı çalışmalar gibi birçok projesiyle aileler, kadınlar, çocuklar, eğitim ve toplum adına önemli kazanımlar ve başarılar elde etti. Farklı rollerdeki kişilere rol-model olan Nurten öğretmen, yurtiçi ve yurtdışından birçok ödülün de sahibi oldu. Nurten öğretmenin projeleri ve eğitim çalışmaları şu an yurtdışında da uygulanıyor. Öğretmenliği hayata dokunmak olarak tanımlayan Nurten öğretmen, bu yolculuğunda şimdi de gençleri ve öğretmen adaylarını yetiştirmek, onlara ilham olmak için çalışıyor. Genç yaşta elde ettiği ulusal ve uluslar arası başarılar özellikle üniversite gençlerimiz tarafından büyük ilgi gördü. Üniversitelerdeki gençlerin ufuklarını açan bu durum özellikle öğretmen adayları için de bir model oluşturdu. Yurtiçi ve yurtdışında birçok konferansta dinleyicilerle buluşan Nurten öğretmen, üniversiteler tarafından da büyük ilgi görüyor. Birçok üniversitede öğretmen adaylarıyla buluşan Nurten öğretmen, öğretmenliğin önemi ve deneyimlerini paylaşıyor.

"Umut dolu bakışlar hiç değişmiyor"
Öğretmen adayları ile ilgili izlenimlerini paylaşan Akkuş, "Üniversite öğrencilerimiz, özellikle öğretmen adaylarımız tarafından büyük bir sevgi kitlesi oluşturduk. Üniversitelerimizdeki konferanslarımızda hem öğretmenliğe dair içimde beslediğim eşsiz duyguyu, çalışmalarımızı, bir çocuk değiştirmek için çıktığımız bu yolda beraberinde dokunduğumuz nice hayatların hikayelerini onlarla paylaşıyorum; hem de onların sorularına, hayallerine de ortak oluyorum. Birlikte çok değerli paylaşımlarda bulunuyoruz. Öğrencilerim ve çevresinin hayatına dokunmak kadar önemli benim için onların hayatına ve hayallerine de dokunmak. Çünkü yüreğine dokunduğumuz her öğretmen adayının gönlündeki tohumlar birgün, belki de hiç tanışamayacağımız fakat geleceğimiz olduğunu bildiğimiz çocuklarımızda can bulacak. İşte bu duygu muhteşem. Birlikte bu duyguyu paylaşmak muhteşem. İlham yolcuğumuzda birlikte olduğumuz öğretmen adaylarımızdan çok değerli mesajlar alıyorum. Onların rol-modeli olduğumu belirtmeleri, konferans sonrası gözlerinde gördüğüm o umut dolu bakışları, paylaştıkları duyguları ve içten bağlılıkları ne kadar önemli bir iş yaptığımızı da her defasında bana gösteriyor. Şehirler değişse, öğretmen adaylarımız değişse de; o umut, gurur ve sevgi dolu bakışlar hiç değişmiyor. Onlarla daha nice hayatlarda iz bırakacağız. Hepsi benim için çok kıymetli. Şimdi ben onların kalplerine dokunuyorum, Gelecekte de onlar nice öğretmenler yetiştirmek için çalışacaklar. Bu yolculukta ne zaman ihtiyaç duyarlarsa Nurten öğretmen hep yanlarında olacak" dedi.

 

 

Kaynak: Editör: SHA
Etiketler: 2018, yılında, Bill, Clinton’, un, onursal, başkanlığını, yaptığı, İngiliz, Vark
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Nurten öğretmen gençlere ilham oluyor
Nurten öğretmen gençlere ilham oluyor
Nurten öğretmen gençlere ilham oluyor
Yorumlar
Haber Yazılımı