Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 14:18
 
Mustafa Demir ulusal basına konu oldu
Samsun Haber Ajansı - AK Partili Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yaptığı olumsuz icraatlar ile adını ulusal basına duyurdu.
Gündem Haberi
Mustafa Demir ulusal basına konu oldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin, 31 Mart yerel seçimlerinden önce işçilerle sendikaları Belediye İş Sendikası aracılığıyla toplu iş sözleşmesi yapmış, maaşlarına yüzde 17'lik zam kararı alınmıştı. 31 Mart yerel seçimleri ile göreve gelen Başkan Mustafa Demir, işçilerin maaşlarının bile kredilerle ödendiğini belirterek, yapılan zammın geri alınacağını açıklamıştı. Gazetemizde de önceki gün haber olan konuyu, Sözcü Gazetesi birinci sayfadan manşet olarak okuyucularına duyurdu. 

 

GERİ ALINAN ZAM SÖZCÜ VE FOX TV'DE MANŞET  

 

Başkan Demir'in işçi maaşlarına yapılan yüzde 17'lik zammı geri alması gazeteci İsmail Küçükkaya'nın Fox Tv'de yayınlanan Çalar Saat programında da gündeme geldi. Gazeteci Küçükkaya, yaygın medya manşetlerini duyurduğu bölümde Başkan Demir'in zammı geri aldığı habere geniş yer ayırdı. Gazeteci Küçükkaya, Büyükşehir Belediyesi  eski Başkanı Zihni Şahin'in 28 Kasım 2018’de 2 bin 100 personele yaptığı maaş zammı toplantısında kucaklara alındığı fotoğrafı da ekranlara yansıtarak, eleştirilerde bulundu, emek veren işçilere bu şekilde bir muamelenin kabul edilemeyeceğini söyledi.  

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Mustafa, Demir, ulusal, basına, konu, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı