Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 12:56
 
Mustafa Demir daire başkanının tutuklanmasıyla ilgili ilginç açıklama yaptı
Samsun Haber Ajansı - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, daire başkanı Bahattin Karakaş'ın tutuklanmasıyla ilgili, trajikomik açıklama yaptı.
Gündem Haberi
Mustafa Demir daire başkanının tutuklanmasıyla ilgili ilginç açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, rüşvet olayına değindi. 

 

 

Bazı medya kuruluşlarının algı oluşturmaya çalıştığını iddia eden Demir, "Bizlik birşey yok. Bu nedenle ilave açıklama yapmayı doğru bulmuyorum" dedi. 

 

 

Mustafa Demir açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

 

“Belediyemizde bir mesai arkadaşımızla ilgili bize gelen duyumlar neticesinde Cumhuriyet Savcılığına müracaatla ilgili bir süreç yaşandı. Teknik takiple suçüstü olayıyla birlikte şuanda soruşturma devam ediyor. Bununla ilgili bizlik bir durum olmadığı için ilave bir açıklamayı uygun bulmuyorum. Özellikle bir kısım yerel basında bu olayı mecrasından çıkarıp farklı yöne doğru çekme gayretinde olduklarını gördük. Şunu ifade etmek istiyorum. Samsun Büyükşehir Belediyesi, 1 milyon 350 bin insanımız adına haksızlığa, hukuksuzluğa, suistimale asla meydan vermedik ve vermeyeceğiz. Bir kısım arkadaşların algı yapmaya yönelik çabalarını da görüyoruz. Bizim tutumumuz bellidir ve asla işe yaramaz. Elhamdülillah, Büyükşehir Belediyesi Türkiye’ye, yerel yönetimlere örnek olacak yeni nesil belediyecilikle, şeffaf, etkin, vizyoner ve her alanda pandemi sürecine ve mali portresine rağmen yatırımlarımıza devam ediyoruz. Etik ve ahlaki olmayan hiçbir şeye fırsat vermeyiz. Gereği neyse de yaparız. Bizim talimatımızla teftiş kurulu da belediye hesaplarında soruşturmasını yürütüyor. Dava açıldığında detaylarını hep birlikte öğreneceğiz” dedi.

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Mustafa, Demir, daire, başkanının, tutuklanmasıyla, ilgili, ilginç, açıklama, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı