Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 17:12
 
Mustafa Demir açıkladı! Halka çok kaliteli su içireceğiz
Samsun Haber Ajansı - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, halka çok kaliteli su içirmek için çalışma içerisinde olduklarını söyledi.
Gündem Haberi
Mustafa Demir açıkladı! Halka çok kaliteli su içireceğiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım ilçesine bağlı bazı mahallelerde yaşanan su kesintisine terfi istasyonundaki trafonun patlamasının neden olduğunu söyledi.

 

Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı açılış toplantısı yapıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki meclis binasında gerçekleşen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlık yaptı.

 

Toplantıda belediye çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Demir, İlkadım ilçesindeki bazı mahallelerde yaşanan su kesintisiyle ilgili açıklamada bulundu. Kesintinin terfi istasyonundaki trafonun patlaması sonucu tanklardaki suyun boşalmasının neden olduğunu ifade eden Başkan Demir, “Bir terfi istasyonundaki trafo patlaması sonucu, tanklardaki sular boşaldı. Tekrar doldurduk. Nihayetinde orada su kesintisi oldu. Su kesintisinin bir eve aileye neler yaşatacağını bilen insanlarız. Çok uzun yıllardan beri kullanılan trafo yandı. Değiştirdik. Bunu bile siyaseten sanki bilerek yapılmış gibi eleştiriler oluyor. Çalışan arkadaşlarımın, emeğine halel getirildiğini gördükçe üzülüyorum” diye konuştu.

 

Samsun’un 80 yıllık projeksiyonunda 17 ilçemizde halka memba kalitesinde su içirmek için çalıştıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bunların yatırım maliyeti ise 1.5 milyar TL. SASKİ’nin durumu belli. Ama biz buna rağmen bu yatırımı yapacağız ve tüm halkımıza en kaliteli suyu içireceğiz. Bu tesisleri kazandırdığımız SASKİ’nin yıllık bütçesine tasarruf açısından katkısı minimum 150 milyon TL. 10 yılda ise bütün yatırımlarımızı amorti ediyor. Bunları görmek, bilmek lazım. Bir kısım vatandaşlarımız bilmiyor olabilir ama yaptıklarımız, samimiyetimiz hep birlikte halkımız arasında adım adım dalga dalga yayıldığını da görüyoruz. Karşılığı Allah rızasını, milletimizin duasını almak yeterlidir. Bu noktada büyük bir gayret içerisindeyiz” dedi.

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Mustafa, Demir, açıkladı!, Halka, çok, kaliteli, su, içireceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı