Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 11:21
 
Meclis kapısına güvenlik diktiler bizden olmayan giremiyor
Samsun Haber Ajansı - Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Binası'na, belediye başkanları, meclis üyeleri ve basın mensupları dışında kimsenin alınmaması yönünde iddialar ortaya atıldı.
Gündem Haberi
Meclis kapısına güvenlik diktiler bizden olmayan giremiyor

Samsun'da geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi Meclis Binasında görüşülen tartışmalı santral konusu nedeniyle, bazı vatandaşlar meclis salonuna girerek, tepkilerini dile getirmişlerdi. 

 

Bu durumun hemen ardından yapılan ve santral konusunun karara bağlanacağı meclis toplantısında, meclis binasının giriş kapısına, güvenlik personelleri diktiler. Meclis salonuna girmek isteyen kişilere "Siz kimsiniz" şeklinde sorular soran güvenlik görevlileri, basın mensubu değilseniz giremezsiniz diyerek bazı vatandaşları içeri sokmadı. 

 

Öte yandan meclis salonuna girmek isteyen basın mensuplarına da küstahça "Basın kartınızı göstermezseniz siz de giremezsiniz" şeklinde konuşan güvenlik personeline, gazetecilerden de tepki gecikmedi. Öte yandan, meclis toplantı salonuna, artık belediye başkanları, meclis üyeleri ve basın mensupları dışında kimsenin alınmayacağı iddia edildi. 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Meclis, kapısına, güvenlik, diktiler, bizden, olmayan, giremiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı