Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 09:57
 
Korona ile mücadele kapsamında SASKİ suları kesmeme kararı aldı
Samsun Haber Ajansı - Dünyayı saran korona virüs ile mücadele kapsamında, SASKİ bayrama kadar borcu olan vatandaşların sularını kesmeme kararı aldı.
Gündem Haberi
Korona ile mücadele kapsamında SASKİ suları kesmeme kararı aldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yapılan açıklamada, ‘borcundan dolayı suyu kesilen tüm Samsunluların koronavirüs ile mücadele kapsamında tekrar su verilmeye başlanmıştır’ ifadelerine yer verildi. Borcundan dolayı suyu kesilen Samsunluların tekrar suyu açılacağı ve borçlarını ödemeleri için Ramazan Bayramı sonuna kadar süre verildiğini belirtti.

 

Dünya’yı kasıp kavuran ve geçtiğimiz günlerde de 1 vaka ile Türkiye’ye sıçrayan koronavirüs ile mücadeleye devam ediliyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), koronavirüs ile mücadele kapsamında, borcundan dolayı suyu kesilen Samsunluların tekrar suyu açılacağı ve borçlarını ödemeleri için Ramazan Bayramı sonuna kadar süre verildiğini belirtti.

 

SASKİ yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

"Tek yürek olarak devletimizin koronavirüs ile mücadele kapsamında almış olduğu tedbirleri sekteye uğratmamak ve destek olmak amacıyla SASKİ olarak şehrimizde su borcundan dolayı suyu kesilecek olan konut abonelerimizin su kesintilerinin ve borçlarının Ramazan Bayramı sonuna kadar ertelenmesi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mustafa Demir beyin talimatıyla gerçekleştirilmiş olup, borcundan dolayı suyu kesik olan konut abonelerimizin de dün itibariyle mühürlü olan sayaçları açılmış ve su akışları sağlanmaya başlanmıştır"


 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Korona, ile, mücadele, kapsamında, SASKİ, suları, kesmeme, kararı, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı