Haber Detayı
07 Eylül 2020 - Pazartesi 17:19
 
İlkadım'da 20 saattir su yok! Belediye ve SASKİ uyuyor
Samsun Haber Ajansı - Samsun'un İlkadım ilçesinde dün akşam 22.00 sıralarında meydana gelen su kesintisi, 20 saattir devam ediyor. Yetkililere ise ulaşılamıyor.
Gündem Haberi
İlkadım'da 20 saattir su yok! Belediye ve SASKİ uyuyor

Dün akşam 22.00 sıralarında İlkadım ilçesindeki bir çok mahallede su kesintisi yaşandı. Kesintiden önce hiçbir şekilde açıklama yapmayan ve halkı bilgilendirmeyen SASKİ, kesintiden 10 saat sonra açıklama yaparak, 'Trafodaki sorun nedeniyle sular kesik' dedi.

 

Bin kişilik takipçisi olan Twitter kesintiden 10 saat sonra açıklama yapan ve en kısa sürede sorunun çözüleceğini dile getiren SASKİ, aradan geçen 20 saate rağmen şebekelere su dağıtımı yapmadı. Halk adeta isyan etme noktasına geldi.

 

SASKİ'yi arayan vatandaşlar da karşılarında muhatap bulamadı. Hizmet konusunda her geçen gün daha fazla sınıfta kalan SASKİ, haber vermeksizin yaptığı 20 saatlik rekor su kesintisiyle tarihe geçti. Şehrin yetkilileri de bu duruma kulaklarını tıkadı. 

 

Pandemi sürecinde 20 saat boyunca halkı susuz bırakan SASKİ'ye vatandaş isyan etti. Bazı vatandaşlar, sorun yaşanan trafoyu hedef alarak, "Arızalı trafoyu değiştirseniz bu kadar sürmezdi" şeklinde tepki gösterdi.

 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: İlkadım'da, 20, saattir, su, yok!, Belediye, ve, SASKİ, uyuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı