Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 11:18
 
Halk Çarşamba Belediye Başkanını istifaya davet etti
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da santral polemiği devam ederken, dün santral bölgesine giderek ellerindeki pankartlar ile tepkilerini dile getiren vatandaşlar, mecliste santral için el kaldıran belediye başkanının istifasını istedi.
Gündem Haberi
Halk Çarşamba Belediye Başkanını istifaya davet etti

Samsun'un Çarşamba ilçesine Oltan Köleoğlu Enerji tarafından kurulacak olan biyokütle enerji santrali hakkında Samsun 3. İdare Mahkemesi'nin verdiği yürütmeyi durdurma kararı sonrası, vatandaşlar santral şantiye alanı önünde davul zurnalı eylem yaptı. Mahkeme kararını memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen vatandaşlar, davul zurna eşliğinde göbek atarak santral mücadelesini sürdüreceklerini açıkladı. 

 

Santralin kurulmasına karşı çıkan halk, ellerindeki pankartlar ile de bazı protokol üyelerine sert mesajlar verdi. Vatandaşlar ilk olarak mecliste santralin kurulması için el kaldıran Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan'ın istifasını istedi. 

 

 

Öte yandan mahkeme kararıyla ilgili Oltan Köleoğlu Enerji tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada Oltan Köleoğlu Enerji, "Yürütmeyi durdurma kararı Biyokütle Enerji Santrali İnşaat Alanı için değil, ham madde depo sahası parsellerinin bir kısmı için verilmiştir" denildi. 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Halk, Çarşamba, Belediye, Başkanını, istifaya, davet, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı