Haber Detayı
14 Şubat 2019 - Perşembe 13:31
 
Erkeklerin korkulu rüyası tekrar sahnede
Samsun Haber Ajansı - Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde kapalı gişe oynanan, bizden hikayelerin yer aldığı “Kanlı Nigar” müzikali, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü saat 20:00’de Samsunlu sanat severler için sahnelenecek.
Sanat Haberi
Erkeklerin korkulu rüyası tekrar sahnede

İzleyicisinden büyük beğeni toplayan eserin bestesi Cem İdiz, rejisörlüğü Haldun Özörten’e ait. Dakikalarca ayakta alkışlanan müzikal 2019 yılında son kez Nisan ayında sahnelenecek.

Karagöz Hacivat gölge oyunu olan “Kanlı Nigar”, Özlem Belkıs’ın düzenlemesiyle, kendi ayakları üstünde duran, kocasından şiddet görmüş kadınları çatısı altına toplayan, kızıyla beraber fal bakıp ve bohça açarak geçimini sağlayan bir kadın olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Hikaye 1900’lerin İstanbul’unda geçmektedir. Besleme olarak yetiştiği evden küçük yaşta kaçan Nigar yıllar sonra kızı Letafet, kalfası Şetaret, bahtsız besleme Nefaset ve dilsiz Ülfet ile beraber eski mahallesine döner. Mahallelerine yeni gelen kadınları merak eden ahali gece vakti Nigar’ın evini rahatsız etmeye başlar ve olaylar böyle gelişir. Tek başlarına bir erkeğe ihtiyaç duymadan yaşayabileceklerini herkese ispatlayan kadınlar bu yönleriyle, günümüz kadınlarına ilham olmaktadır.                         

16 Şubat 2019 Cumartesi 20.00’de Aydın Gün Sahnesi’nde gerçekleşecek olan “Kanlı Nigar” müzikalinin biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa açılmıştır. SAMDOB gişe hafta içi 10:00-18:00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20:00’a kadar açıktır.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsun, Devlet, Opera, Balesi’nde, kapalı, gişe, oynana
Yorumlar
Haber Yazılımı