Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 09:59
 
Ecrin olayında mahkemeye çıkan üvey amca Özkan Kurnaz serbest kaldı
1 buçuk yaşındaki Ecrin bebeğin ölümünden sorumlu tutulan üvey amca Özkan Kurnaz çıkarıldığı mahkemede serbest bırakılırken, üvey baba Deniz Kurnaz ve babaanne Hacer Kurnaz, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Gündem Haberi
Ecrin olayında mahkemeye çıkan üvey amca Özkan Kurnaz serbest kaldı

kaynak:samsunhaberajansi.net

Geçtiğimiz yıl Samsun'un Vezirköprü ilçesindeki evinin önünde oynadığı sırada bir anda sırra kadem basan Ecrin Kurnaz ile ilgili, 2 gün önce savcılık yeniden düğmeye bastı. 

 

DNA RAPORUNDA KEMİKLERDE HAYVAN DİŞİ İZLERİNE RASTLANDI


 Daha önce Ecrin Kurnaz'a ait olduğu öğrenilen ceset parçaları, Ecrin Kurnaz'ın evinden yaklaşık 6 kilometre uzakta bulunmuştu. Ekipler o tarihte ilk olarak Ecrin'in ayakkabısına ulaştı. Sonraki çalışmalarda da dere kenarında ise kafatası ve kemikler bulundu. Yapılan DNA testinde kemiklerde hayvan dişleri izleri olduğu tespit edildi. Ecrin Kurnaz bir hayvan saldırısında mı öldü yoksa öldürülüp bölgeye mi bırakıldı? bilinmiyordu.

 

SAVCILIK ANTROPOLOGLARDAN YARDIM İSTEDİ


 Olayla ilgili soruşturma titizlikle yürütüldü. 13 ayrı bilirkişi raporu hazırlandı. Her ihtimali değerlendiren savcılık, Antropologlardan yardım istedi. Antropologlar, deney amaçlı ölmüş bir hayvanı Ecrin bebeğin cesedinin bulunduğu bölgeye bıraktı ve incelemeye aldı. İncelemenin ardından ölmüş hayvanın cesedinin 22 günde çürüdüğü görüldü. 

 

11 KİŞİNİN TELEFON KAYITLARI İNCELENDİ

 

Ancak tüm bu çalışmalara rağmen minik Ecrin'in cinayete kurban gittiğine dair bir bulguya rastlanmadı. Ecrin Kurnaz'ın hipotermi nedeniyle ölmüş olabileceği düşünülüyor. Ancak tüm bu soru işaretlerine rağmen, soruşturmada şok gelişme yaşandı. Ecrin olayıyla ilgili tam 11 kişinin telefon kayıtları incelendi. Vezirköprü Cumhuriyet Savcılığı talimatiyla, Ecrin'in üvey babanne ile üvey amcası, TCK'nın 83. maddesine göre, "İhmali davranışla kasten öldürme suçu" iddiasıyla gözlatına alındı.Üvey baba Deniz Kurnaz ise, hem bu maddeden hem de, "fuhuş yapmak ve yaptırmak, yer temin etmek" suçundan gözaltına alındı. 

 


ÜVEY BABA VE ÜVEY AMCA ADLİYEDE


Alınan bilgiye göre gözaltına alınan üvey amca Özkan Kurnaz ile üvey baba Deniz Kurnaz ve babaane Hacer Kurnaz,  ilçe Jandarma Komutanlığı'nda çelişkili ifadeler verdi. Şüpheliler Ecrin bebekle ilgili ne olup bittiğini itiraf etmedi.

 

ÖZKAN SERBEST KALDI

 

TCK'nın 83. maddesinden yargılananan aileden, Ecrin'in ölümünün baş sorumlusu olduğu düşünülen üvey amca Özkan Kurnaz mahkemede verdiği ifadelerin ardından serbest bırakıldı. Üvey babaane Hacer Kurnaz ise, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Üvey baba Deniz Kurnaz da, fuhuş yapmak ve yaptırmak, fuhuşa yer temin etmek suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

BENİ PARAYLA SATTI

 


Öte yandan fuhuş iddialarıyla da gözaltına alınan anne Sevcan Kurnaz,  ise Jandarma'daki ifadelerinde, "Kocam beni para karşılığı başka adamlara sattı" dedi. Ardından da serbest bırakıldı. 

 

 

 


 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Ecrin, olayında, mahkemeye, çıkan, üvey, amca, Özkan, Kurnaz, serbest, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı