Haber Detayı
13 Ocak 2019 - Pazar 19:14
 
Dünya bu anneyi konuşuyor! Bebeğinin öleceğini bile bile...
Samsun Haber Ajansı - Dünya ABD'li anneyi konuşuyor. ABD'li Krysta Davis kız çocuğu olacağı için çok heyecanlıydı. Krysta henüz 18 haftalık hamileyken bebeğinde bir hastalık olduğunu ve beyninin bir kısmının olmadan doğacağını öğrendi. Krysta o gün hayatının en zor kararlarından birini aldı.
Dünya Haberi
Dünya bu anneyi konuşuyor! Bebeğinin öleceğini bile bile...

ABD'li anne Krysta Davis, cesur hareketiyle dünyanın gündemine oturdu. Krysta Davis ve Derek Lovett Jr. çifti birlikte ilk bebeklerinin olacağı haberiyle mutluluktan havalara uçmuştu. Ancak Krysta, doğumun henüz 18. haftasındayken bebeğin doğum kusuru olan anensefali olduğunu ve beyninin bir kısmının olmayacağını öğrendi. Dünyası kararan Krysta, doktora bebeğinin diğer organlarının çalışıp çalışmadığını sordu. Evet yanıtını alan Krysta, hayatının en zor kararlarından birini vererek, başka bebeklere umut olması için çocuğunu doğurmaya karar verdi. Krysta ve Derek'in Rylei adlarını verdiği kızları dünyaya geldi ancak küçük bebek geçtiğimiz günlerde hayatını kaybederek yalnızca 1 hafta yaşayabildi.

ÖLEN BEBEĞİNİN ORGANLARI 2 AİLEYE UMUT OLDU

Anne Krysta ise organ bağışlama kararıyla ilgili olarak "Onun doğmasını sağlamak organlarını bağışlayabilme fırsatını sağladı. Bu da diğer annelerin bizim aksimize bebeklerini eve götürebilmeleri anlamına gelirdi. Bu kararla beraber doğum sürecini geçirdik ve gücümüzün çoğunluğu ondan geldi. Doğum süreci çok olumluydu ve çoğu ailenin yaptığı gibi yapabileceğimiz her şeyi yaptık. İki bebeğin hastaneden aileleriyle çıkabilmesine katkı sağlamak bizi çok etkiledi" dedi.

Anne Krysta'nın bu cesur kararı iki bebeğe can oldu. Bebeğinin kalp kapakçıkları bağışlandıktan sonra diğer iki bebeğin kurtarılmasına yardımcı olurken, akciğerleri bir araştırma vakfına gitti.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Dünya, ABDli, anneyi, konuşuyor, ABDli, Krysta, Davis,
Yorumlar
Haber Yazılımı