Haber Detayı
02 Kasım 2020 - Pazartesi 10:15
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da konuştu! 30 milyarlık yatırım
Samsun Haber Ajansı -
Siyaset Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da konuştu! 30 milyarlık yatırım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, modernizasyonu tamamlanan Samsun-Sivas Demir Yolu hattına ilişkin, "Ticari olarak Karadeniz'i Anadolu'ya açan bu demir yolu hattı, kuzey-güney koridorunda lojistik taşımacılığına yepyeni bir ivme kazandıracaktır." dedi.

Erdoğan, Samsun Garı'nda "Samsun-Sivas Demir Yolu Hattı Modernizasyonunun Tamamlanması Töreni"ne katıldı.

 

Törendeki konuşmasına Samsunluları selamlayarak başlayan Erdoğan, kendilerini coşkuyla bağrına basan Samsun halkına teşekkür etti.

 

Milli Mücadele'nin bayraktarlığını yapan Samsun'un 19 yıldır sürdürdükleri büyük ve güçlü Türkiye mücadelesinde kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

 

"Vesayetten darbecilere, terör örgütlerinden ekonomik tetikçilere kadar milletimizin istiklal ve istikbaline yönelik tüm saldırılarda Samsunlu kardeşlerimizi hep yanımızda bulduk. Biz de yatırımlarımızla, eserlerimizle, projelerimizle Samsun'a vefa borcumuzu ödemenin gayreti içinde olduk. Karadeniz'in en güzel şehirlerinden olan Samsun'u daha da güzelleştirmek için gecemizi gündüzümüze kattık. Geride bıraktığımız 18 senede Samsun'a toplam 30 milyar lirayı aşan yatırım yaptık. Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda, turizmde, ticarette, tarımda Samsun'u 18 yıl öncesine göre çok farklı bir konuma taşıdık. Yatırımlarımız neticesinde Samsun 18 yıl öncesine göre artık geleceğine daha büyük bir umutla bakıyor. Tarım, turizm, sanayi ve ticarette elde ettiği başarılarla Samsun sadece çevre illere değil, tüm Karadeniz bölgesine ilham kaynağı oluyor. Bizler de Samsun'un bu başarılarıyla her zaman gurur duyuyoruz."

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, Samsun'da, konuştu!, 30, milyarlık, yatırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı