Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 11:02
 
Çöp aracı alacağız dediler yine kiraladılar
Samsun Haber Ajansı - İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 15 Temmuz'da kira sözleşmeleri dolan çöp araçlarının sözleşmesini feshederek, kendi çöp araçlarını alacaklarını söylemişti. İstanbul'daki özel bir firmaya ait çöp araçları için yeniden kira sözleşmesi imzalandı.
Gündem Haberi
Çöp aracı alacağız dediler yine kiraladılar

Erdoğan Tok'tan görevi devralan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, göreve geldiği ilk tarihten itibaren, yasalara göre de çöp aracı olarak kullanılması uygun olmayan kamyonetleri  bir an önce ortadan kaldıracağını söylemişti. ..

Demirtaş yaptığı açıklamada,  önceki dönem belediye başkanının yaklaşık 1,5 milyon TL'ye özel bir şirketten bu çöp araçlarını kiraladığını ve belediyeye ait çöp araçlarının da satıldığını söylemişti. 

İlkadım Belediye Meclisinde konuşan Demirtaş, kiralık çöp kamyonlarıyla ilgili şu açıklamaları yapmıştı; 

"Temmuz’un 15’inden sonra temizlik ihale işi sona eriyor. Temizlik işi iki şekilde yapılacak. Ya biz yapacağız ya da ihale yöntemiyle olacak. Gördüğüm manzara şu; çok ciddi bir artı yük getiren aylık 1,4 milyona varan temizlik ihalesi var, personel hariç sadece araç kiralama, yakıt vesaire için. Alacağımız araçlarla bu işi bu rakamın çok çok altında yapacağız. Personel zaten bizdeydi, araçlar da bizde olunca bu işi tamamen biz yürüteceğiz"

Açıklamadan sonra Demirtaş, belediye bünyesine çöp kamyonu almak için 5 milyon 480 bin liralık kredi teklifini komisyona havale ederek, meclis üyelerinden de destek aldı. Ancak gelinen süreçte, İlkadım Belediyesi çöp kamyonu almak yerine yeniden ihaleyle kiralama yoluna başvurdu. İddiaya göre ihaleye İstanbullu mevcut firmanın yanı sıra Samsun'dan bir firma da katıldı. Ancak ihaleyi yeniden İstanbullu firma kazandı.

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Çöp, aracı, alacağız, dediler, yine, kiraladılar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı