Haber Detayı
12 Aralık 2020 - Cumartesi 14:41
 
Çiftlik Caddesi yeniden trafiğe kapandı! Çalışma başlatıldı
Samsun Haber Ajansı - 6 Şubat 2020 tarihinde yeniden araç trafiğine açılan Çiftlik Caddesi, araç trafiğini kaldıramıyor.
Yaşam Haberi
Çiftlik Caddesi yeniden trafiğe kapandı! Çalışma başlatıldı

Trafiğe açıldığı tarihten sonra geçen zaman diliminde 2 kez onarıma alınan caddenin zemin taşları, yeniden kullanılamaz hale geldi.


 Hafta sonu getirilen sokağa çıkma yasağını değerlendiren Samsun Büyükşehir Belediyesi, araç trafiği nedeniyle yerlerinden çıkan, kırılan ve su birikintisinin toplandığı zemin taşlarını sökerek, altyapı çalışması başlattı. 

 

Milyonlar harcanarak Yusuf Ziya Yılmaz döneminde trafiğe kapatılan ve vatandaşların yaya olarak kullanımına açılan Çiftlik Caddesi, harcanan servet hiçe sayılarak, yeniden trafiğe açıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, caddeyi olduğu gibi trafiğe açma kararı alınca, zemine döşenen taşlar kaldırılmadan ve altyapı çalışması oluşturulmadan cadde trafiğe açıldı. 

 

 

Taşların üzerine çizilen çizgiler dışında herhangi bir işlem yapılmadan trafiğe açılan cadde, tam 2 kez yeniden düzenlemeye girdi. Taşlar zamanla aşınıp  hasar görünce, yol da köstebek yuvasına döndü. 

 

Bugün 3. kez Çitflik Caddesi üzerinde zemindeki taşlar kaldırılarak altyapı çalışması başlatıldı. Vatandaşlar ise caddenin yollarının sürekli bozulduğuna dikkat çekerek Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösterdi. 

 

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Çiftlik, Caddesi, yeniden, trafiğe, kapandı!, Çalışma, başlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı