Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 16:36
 
Çiftlik Caddesi esnafı değil belediyeyi zengin ediyor
Samsun Haber Ajansı - Şehrin tartışmalı gündem konularından biri olan Çiftlik Caddesi'nde, trafiğe açıldığı günden bugüne kadar esnaf yararına olacak hiçbir hamle yapılmadı.
Gündem Haberi
Çiftlik Caddesi esnafı değil belediyeyi zengin ediyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlatılan anket sonucuna göre, Çiftlik Caddesi iddiaya göre bölge esnafının isteğiyle birlikte, yeniden araç trafiğine açıldı.

 

Tartışmalı cadde için bazı esnaflar bir olup, bu cadde üzerindeki esnafların iş yapamadığını belirterek belediyeye dilekçe sunmuştu. Büyükşehir Belediyesi de bir anket hazırlayarak, bölgede yaşayan esnaf ve vatandaşların görüşlerini aldı. 

 

1 milyon 300 bin nüfusa sahip olan kentte, yaklaşık 400 kişinin görüşü alınarak, 6 Şubat tarihinde trafiğe yeniden açılan caddeye, ilk girişimi PARKTEK firması yaptı. Firma tarafından cadde üzerine Parkomatlar yerleştirilerek, yol kenarı araç parklanmaları ücretli oldu. 

 

Geçtiğimiz günlerde ise PARKTEK firmasından görevi devralan Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilk olarak 2 lira olan park ücretlerini 10 liraya çıkardı. Caddeyi resmen açık hava otoparkına dönüştüren belediye, şimdilerde Çiftlik Caddesi'nde paraya para demiyor. 

 

ESNAFTAN ÇIT ÇIKMIYOR

 

Öte yandan caddedeki parklanma nedeniyle dükkanlarının önü kapanan esnaflardan şimdiye kadar herhangi bir tepki gelmedi.  Caddenin trafiğe açılmasıyla birlikte işlerinin açılacağını düşünen esnaflar,  tam aksine belediyenin cadde üzerinden nasıl para kazandığını seyretmekle yetiniyor.

 

Belediye tarafından yol kenarlarına asılan tabelada ise, "Parayı veren düdüğü çalar" misali caddenin otopark olarak kullanılmasına müsaade ediliyor.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Çiftlik, Caddesi, esnafı, değil, belediyeyi, zengin, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı