Haber Detayı
09 Aralık 2020 - Çarşamba 13:37
 
BTP Samsun İl Başkanlığı açıkladı! Asgari ücret 10 bin TL olacak
Bağımsız Türkiye Partisi Parti Sözcüsü Emre Polat: Asgari ücret 10 bin lira olacak. Onların hayalleri projelerimizin üçte biri bile etmiyor” dedi.
Gündem Haberi
BTP Samsun İl Başkanlığı açıkladı! Asgari ücret 10 bin TL olacak

Bağımsız Türkiye Partisi Parti Sözcüsü Emre Polat asgari ücretle ilgili çıkan tartışmalara son noktayı koydu.

 

 

Asgari ücretle ilgili gerek muhalefet partilere gerekse iktidar partisine göndermeler yapan Polat, şunları söyledi;

 

“Parti olarak ülkemizdeki asgari ücret tartışmalarını üzülerek takip ediyoruz. 2324 TL’lik asgari ücretle işçinin karşısına çıkmaya yüzü olmayan iktidar ve asgari ücrete dair hayallerini ard arda açıklayan muhalefet partileri var karşımızda.
Dikkat ettiyseniz “hayalleri” diyoruz çünkü muhalefet partilerinin peş peşe açıkladıkları 3 bin TL, 3 bin 200 TL, 3 bin 300 TL gibi rakamlar, o partilerin hayalleri. Onlar için bu rakamlar ulaşılması imkânsız rakamlar.”
 

Peki, biz ne diyoruz?

 

Bizim dönemimizde asgari ücret 10 bin TL olacak. Onların hayalleri bile bizim üçte birimiz etmiyor.

 Türkiye’de asgari ücret 500-700 TL bandında dolaştığı yıllarda merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş hocamız çıktı ve dedi ki, “asgari ücret 5 bin TL olmalı”. Haydar Hocanın devrim niteliğindeki bu çıkışı ile Türkiye’de yeni bir süreç başlamış oldu. Artık ok yaydan çıkmıştı ve kimse bu çıkışa duyarsız kalamazdı. Eğer bugün asgari ücret 2324 TL ise bunun sebebi Haydar Hocanın “asgari ücret 5 bin TL olacak” çıkışıdır. Yoksa asgari ücret şu anda 1500 TL bandında olacaktı.
Ama ondan o kadar korktunuz ki, çıkıp da kaynağını açıkla bile diyemediniz. Ama o çıktığı her ekranda, her programda ve hatta tüm dünyaya çıktı ve kaynaklarını tek tek açıkladı. Ama sizler kulaklarınızı tıkadınız.
Parti olarak biz vatandaşımızın insan gibi yaşamasını istiyoruz.

Cebinde para olmayan insan iş yapabilir mi? Vatandaş pazara gittiği zaman cebinde parası olacak.  İstediği ürünü satın alacak, satıcı da kendine pazar bulmuş olacak. Üretici de satış yapınca yeni yeni mallar alma ihtiyacı doğacak. Şimdi böyle bir şey yok. Niye yok? Çünkü pazara giden herkesin cebi tamtakır. Vatandaşın cebini dolduracağız. Bu ceplerin dolması zor bir iş midir? Hayır değildir. Vatandaşın cebi para dolu olunca pazara gittiğinde harcamasını doğru düzgün yapacak. Üreticinin de hiçbir derdi olmayacak. Zira bizim dönemimizde asgari ücret 10 bin TL olduğunda aradaki büyük artışı işveren değil, devlet ödeyecek. İşveren bugün ne kadar ödüyorsa yine o kadar ödeyecek. 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: BTP, Samsun, İl, Başkanlığı, açıkladı!, Asgari, ücret, 10, bin, TL, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı