Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 16:39
 
Atakum Seyir Terası özelliğini kaybetti
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da önceki dönem Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı tarafından, Balaç yoluna yapılan Seyir Terası, özelliğini kaybetti.
Gündem Haberi
Atakum Seyir Terası özelliğini kaybetti

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın 55’te 55 proje sözü içerisinde yer alan Atakum Seyir Tesisi 2018 yılının Nisan ayında, hizmete girdi. 

 

Hizmete girdiği tarihten bugüne kadar,  yeşil ile mavinin kucaklaşmasına şahitlik etmek isteyenlerin uğrak noktası olacağı yönünde iddiası olan Seyir Terası, bugünlerde özelliğini tamamen kaybetti. 

 

 

Seyir terasına giden vatandaşlar şimdilerde yeşillik ve denizden çok, gökdeleni andıran binalardan başka bir şey göremiyor. Milyarlar harcanarak yapılan Seyir Terası'nda gerek yemek yiyen gerekse kahvaltı için giden vatandaşlar, çaylarını yudumlarken manzarayı izlemek için kafasını çevirdiklerinde, karşılarına dev gibi 2 bina çıkıyor. Binaların buraya dikilmesiyle birlikte, arkada kalan Seyir Terası'nda, eskisi gibi denizi görmekte artık o kadar mümkün değil. Seyir Terası çevresinde başlayan yapılaşma nedeniyle, yeşil alan tamamen ortadan kaldırılarak, bölge tamamen taş yığını haline dönüştürüldü. 

 

 

Şahin BİNİCİ (SHA)

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Atakum, Seyir, Terası, özelliğini, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı