Haber Detayı
13 Kasım 2020 - Cuma 14:23
 
Atakum Belediyesi'ne ikinci haciz şoku!
Samsun Haber Ajansı - Atakum Belediyesi iki gün üst üste haciz şokuyla karşı karşıya kaldı. Bugün de Başkanlık Makamına giden haciz memurları, orayı da haczetti.
Gündem Haberi
Atakum Belediyesi'ne ikinci haciz şoku!

Makam odasına hacze gelen haciz memurlarına Başkan Cemil Deveci tarihi ayar verdi;

‘Alın koltukları da alın, hiç olmazsa

belediye başkanının bir işe

yaramadığını herkes görsün’

 

AK Partili eski yönetimin borçları nedeniyle kapısından icra memurları eksilmeyen CHP’li Atakum Belediyesi’nde dün açılış töreninin haciz baskınına uğramasının ardından bugün de Başkan Av. Cemil Deveci’nin makam odası haczedildi. İcra memurları; makam koltuğu, makam masası, misafir koltukları, klima ve televizyona haciz işlemi uyguladı. Belediyeye ait başka bir tesiste de icra yoluyla satış talebine yönelik değer tespiti yapıldı.

 

 

 

29 Mart 2019 yerel seçimlerinde Atakum Belediyesi’ni AK Partili başkandan yüklü miktarda borçla devralan CHP’li Av. Cemil Deveci, eski yönetimin borçları nedeniyle çok sayıda haciz işlemi ile karşı karşıya kaldı. Samsun’da icra memurlarının kapısından eksik olmadığı Atakum Belediyesi’nde bu sabah saatlerinde yine haciz işlemi vardı. Mesai başlangıcında belediye hizmet binasına gelen icra memurları, Başkan Deveci’nin makam odasını haczetti. AK Partili dönemin borçları nedeniyle odadaki makam koltuğu, makam masası, misafir koltukları, klima ve televizyona haciz işlemi uygulanırken Başkan Cemil Deveci, kent sakinlerine söz verilen projelerin ardı ardına hayata geçirildiği bir dönemde icra memurlarının Atakum Belediyesi’nin kapısında sıraya girmesinin, açılış törenlerini basarak haciz işlemi uygulamasının tesadüf olamayacağını söyledi. Makam odasının haczedildiği anlarda belediyeye ait başka bir tesisin de icra yoluyla satışı talebine yönelik değer tespiti yapıldığını belirten Başkan Deveci, icra ekiplerinin belediyenin kapısına çifter çifter dayanmaya başladığını kaydetti.

 

GÖREVİ DEVRALDIĞI ANLARDA İCRA MEMURLARI KAPIYA DAYANDI

 

Başkan Av. Cemil Deveci, 8 Nisan 2019’da görevi devralıp makam koltuğuna oturduğu anlarda Atakum Belediyesi ve belediyeye bağlı şirketin banka hesaplarına haciz konulduğunu, icra memurlarının da belediyeye ait hizmet araçlarını haczetmek için kapıda olduğunu öğrenmişti. Aradan geçen yaklaşık 1,5 yıllık süreçte Atakum Belediyesi’ne uygulanan haciz işlemlerinin ardı arkası kesilmedi. Kamu hizmetinde kullanılan araçların yanı sıra sosyal tesislerdeki masa, sandalye, tencere, kazan, tabaklar icralık oldu. Belediyedeki çay ocağında bulunan bardak, kaşık ve çay kazanına kadar her şey haczedildi. Son olarak kırsal mahalle muhtarları ile birlikte proje açılışında kurdele kesen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, icra memurlarını karşısında bulmuştu. Dün yaşanan olayın ardından Atakum Belediyesi’nin başkanlık katında bulunan makam odası haczedildi

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Atakum, Belediyesi'ne, ikinci, haciz, şoku!,
Yorumlar
Haber Yazılımı