Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 12:08
 
Bu yoldan geçen böbrek taşı düşürüyor
Samsun Haber Ajansı - Samsun'un İlkadım ilçesinde yollar adeta mayın tarlasına döndü.
Yaşam Haberi
Bu yoldan geçen böbrek taşı düşürüyor

Samsun Haber (SHA) - Samsun'da her gün binlerce aracın geçiş yaptığı Osmaniye Caddesi'nde oluşan göçük, ölüme davetiye çıkartıyor. Hastane güzergahında oluşan göçük yüzünden kaza tehlikesi atlatan bir hasta, 'Hastaneye giderken, mezara gidiyorduk' derken, bölgedeki bir market sahibi 'her an marketime araba girecek gibi..' diye isyan ediyor. Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran ise acil önlem çağrısı yapıyor.

Samsun'un İlkadım ilçesi Reşadiye Mahallesi ile Kadıköy Mahallesi'ni ayıran Osmaniye Caddesi'nin üzerinde oluşan göçük, ölüme davetiye çıkartıyor. Her gün binlerce aracın geçiş yaptığı ve aynı zamanda 2.Dolmuş Hattı güzergahını da kapsayan caddedeki göçük, esnafı, dolmuş şoförlerini, yayaları ve diğer sürücüleri tedirgin ediyor. Bölge esnafı kendileriyle ilgilenilmediğini ifade ederken, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TTKÖD) Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Kavuran da acil çözüm çağrısı yapıyor.

'HASTANEYE DERKEN, MEZARLIĞA GİDİYORDUK'

Caddedeki göçük, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi yerleşkesi yolunda meydana gelen çukur, hastaların da tepkisini çekiyor. Hastaneye tedavi olmaya gelen bir hasta, otomobiliyle trafik kazası tehlikesi yaşadıklarını belirterek, "Bu ne rezalet. Hastaneye gidiyoruz diye evimizden çıktık, az kalsın ölüyorduk. Hastaneye derken, mezarlığa gidiyorduk" diye konuştu.

KAVURAN: ACİLEN ÇÖZÜM BULUNMALI

Konuyla ilişkin açıklama yapan Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TTKÖD) Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Kavuran ise göçüğün görmezden gelinmemesi gerektiğini belirterek, ilgili belediyenin acilen çözüm bulması gerektiğini söyledi.

diyekonustu.com

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsunun, İlkadım, ilçesinde, yollar, adeta, mayın, tar
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bu yoldan geçen böbrek taşı düşürüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı