Haber Detayı
02 Haziran 2019 - Pazar 17:34
 
Samsun bu köpeği konuşuyor! Kedileri ölümden kurtardı
Samsun Haber Ajansı - Samsun’da daha önce sahibinin boynuna astığı dövizle hayvana şiddeti protesto etmesi ile gündeme gelen 'Mişha' adlı köpek, hastane bahçesinde karton kutu ile kaderine terk edilen daha gözleri açılmamış üç yavru kediyi ölümden kurtardı.
Yaşam Haberi
Samsun bu köpeği konuşuyor! Kedileri ölümden kurtardı

Samsun Haber (SHA) - İlkadım ilçesi İlyasköy Mahallesi, Şehit Korhan Ekiz Bulvarı'nda yaşayan Aydın Işık (60)’ın, daha önce hayvana şiddeti protesto etmesi ile gündeme gelen köpeği Mişha dün sahibinin götürdüğü Samsun Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları Ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nin bahçesinde oynarken kaderine terk edilmiş üç yavru kedi buldu. Golden cins Mişha’nın bulduğu daha gözleri henüz açılmamış şekilde karton ile hastane bahçesine bırakılan kediler, Samsun Büyükşehir Belediyesi Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nde koruma altına alındı.

IŞIK: BELKİ DE ÖLECEKLERDİ…

Olayı anlatan Mişha’nın sahibi Aydın Işık, “Evimiz hastaneye çok yakın. Mişha, hastanenin bahçesinde oynamayı çok seviyor. Her zamanki gibi Mişha ile buraya oynamaya geldik. Benden biraz uzaklaştı, kokularını mı aldı bilmiyorum ama sonra havlamaya başladı Mişha… Resmen beni yanına çağırdı, gittiğimde gördüm ki, karton kutu içerisine koyulmuş ve daha gözleri açılmamış 3 yavru kedinin başında duruyordu. Yüksek ihtimalle sahibi bakamadı, buraya terk etti. Hemen hayvan barınağını aradım ve yetkililerden yardım istedim. Sağ olsunlar gelerek kedileri bizden teslim aldılar. Mişha olmasaydı hiç göremeyecektim o yavru kedileri ve belki de öleceklerdi” diye konuştu.

Mişha, daha önce; 'Bize hayvan diye eziyet edenler, kendileri hayvandır' yazılı döviz ile kentin sokaklarında gezerek hayvanı şiddeti protesto etmesiyle gündeme gelmişti.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsun’da, daha, önce, sahibinin, boynuna, astığı, dövi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun bu köpeği konuşuyor! Kedileri ölümden kurtardı
Samsun bu köpeği konuşuyor! Kedileri ölümden kurtardı
Yorumlar
Haber Yazılımı