Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:50
 
Samsun'da Cankurtaranlar bugün göreve başladı
Samsun Haber Ajansı - Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İtfaiye Dairesi Başkanlığı'na bağlı cankurtaranlar bu gün itibariyle göreve başladı. 29 noktada 85 cankurtaran hizmet verecek.
Gündem Haberi
Samsun'da Cankurtaranlar bugün göreve başladı

Samsun Haber - Kenan Akyüz - Samsun'da Yakakent'ten Terme'ye kadar olan sahil bandında belirli yerlerde hizmet veren Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı cankurtaranları yeni sezon öncesi hazırlıklarını tamamladı. 20 Mayıs'ta hizmet vermeye başlayan cankurtaranlar 20 Eylül'e kadar kumsallarda görev yapacak. 

Yeni sezon öncesi yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren ve vatandaşlara uyarılarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, "Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yakakent, Alaçam, 19 Mayıs Atakum, Costal, Tekkeköy ve Terme sahillerinde vatandaşların denize girebilecekleri noktalarda cankurtaran hizmeti veriyoruz. Vatandaşlarımızı cankurtaran hizmetinin verildiği yerlerde denize girmesini öneriyoruz. Verilere bakıldığında boğulma oranlarının cankurtaran hizmeti verilmeyen yerlerde daha fazla olduğu görülüyor. Şehir dışından gelen vatandaşlarımızın da dikkatli olması gerekiyor. Fırtınalı havalarda ve cankurtaran olmayan yerlerde yüzmeyi tercih etmesinler. Görevli arkadaşlarımızın uyarılarına dikkat etmeleri gerekiyor" dedi.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsun, Büyükşehir, Belediyesine, bağlı, İtfaiye, Daire
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'da Cankurtaranlar bugün göreve başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı