Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 18:29
 
İmamoğlu sevgisi çatılara çıkardı
Samsun Haber Ajansı - 19 Mayıs 1919'un 100. yılında Samsun'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu'na Samsunlular oldukça ilgi gösterdi.
Gündem Haberi
İmamoğlu sevgisi çatılara çıkardı

Samsun Haber - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu MYK toplantısını Samsun'da yaptı. Atakum Yalı Kafe'de düzenlenen toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu'da katıldı. İmamoğlu'na destek vermek isteyen CHP'liler Atakum'a akın etti. Binlerce kişi Atakum sahilinde uzun bir kuyruk oluşturdu. İmamoğlu'nu görmek isteyen bazı vatandaşlar ise yapıların çatısına çıktı. MYK sonrası 100’üncü Yıl Bildirgesi okundu. Daha sonra gösterdikleri ilgiden dolayı Samsunlulara teşekkür eden İmamoğlu, seçimlerde destek istedi. İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti; "19 Mayıs’ın coşkusunu, 19 Mayıs’ın heyecanını, 19 Mayıs’ın cesaretini, tam bağımsız Türkiye heyecanını yaşamaya geldiniz biliyorum. 100 binlerce insan bugün Samsun’da. 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’e yoldaşlık yapan milletimizin torunlarıyız, evlatlarıyız ve aynı heyecanını yaşıyoruz. Ama şunu da unutmuyoruz yurtta sulh, cihanda sulh. Bu kavramla herkesi kucaklayan bir anlayışla varız. Ben de bir Cumhuriyet evladı olarak sizlere eşlik etmeye geldim" dedi.

İmamoğlu'nun kısa süren başkanlık döneminde İstanbul'a güzel hizmetler yaptığını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçildiği takdirde İmamoğlu'nun çok büyük hizmetler yapacağını söyledi.

Kaynak: Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , 19, Mayıs, 1919un, 100, yılında, Samsuna, gelen, Cumhur
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İmamoğlu sevgisi çatılara çıkardı
İmamoğlu sevgisi çatılara çıkardı
İmamoğlu sevgisi çatılara çıkardı
Yorumlar
Haber Yazılımı