Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 17:10 Bu haber 184 kez okundu
 
3 ayda turist akınına uğradı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da bulunan Amazon Köyü, 3 ayda yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.
Yaşam Haberi
3 ayda turist akınına uğradı

Samsun Haber - Dünya tarih sahnesinde yerini alan Amazon kadınlarının günlük yaşamlarının canlandırıldığı Samsun Batı Park yerleşkesindeki Amazon Köyü ve Amazon Adası’nı, 2019’un ilk 3 ayında 15 bin 196 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.


Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) işbirliğiyle İlkadım İlçesi Batı Park yerleşkesinde hayata geçirilen Amazon Adası ve Amazon Köyü ziyaretçi akınına uğruyor.

AMAZON KADINLARIN YAŞAMINDAN KESİTLER

Batı Park'ta oluşturulan Amazon Köyü ve Amazon Adası’nda; Terme İlçesi Gölyazı Mahallesi Simenit Gölü ve Thermodon çayı bölgesinde yaşadıkları rivayet edilen ve daha rahat ok atmak için bir göğüsleri kesik olan Amazon kadın savaşçıların yaşantıları tasvir ediliyor. 2.5 dönüm alana kurulan köyde, Amazon kadınların günlük yaşamlarından kesitler sunuluyor. 28 Amazon kadın heykeli ve o dönem kullandıkları varsayılan eşyaların teşhir edildiği açık hava müzesine, yerli ve yabancı turistler oldukça ilgi gösteriyor.

BALMUMU HEYKELLERİNE YOĞUN İLGİ VAR

Yetkililerden edinilen bilgiye göre; ziyaretçiler en çok, protez göz, gerçek saç, gerçek deri görünümü veren özel bir silikon madde kullanılarak yapılan gerçekçiliği ile büyüleyen kadın savaşçıların balmumu heykellerinin bulunduğu alana ilgi gösteriyor.

7 AYDA 100 BİNE YAKIN ZİYARETÇİ GELDİ

Ulusal turizme de kazandırılan Amazon kadınlarının efsanesinin anlatıldığı bölgeyi, 2019 yılının Ocak ayında 5 bin 786, Şubat ayında 4 bin 261, Mart ayında 5 bin 149 kişi olmak üzere toplamda ilk 3 ayda 15 bin 196 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi. 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsunda, bulunan, Amazon, Köyü, 3, ayda, yerli, yabanc
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
3 ayda turist akınına uğradı
3 ayda turist akınına uğradı
3 ayda turist akınına uğradı
3 ayda turist akınına uğradı
3 ayda turist akınına uğradı
Yorumlar
Haber Yazılımı