Haber Detayı
01 Şubat 2019 - Cuma 18:44
 
Samsun'daki Golf Kulübü'ne tepki yağdı
Samsun Haber Ajansı - Samsun'da bulunan ve trilyonlarca liraya yapılan Golf Kulübü ne işe yarıyor?
Yaşam Haberi
Samsun'daki Golf Kulübü'ne tepki yağdı

Haber/Kamera: Müberra Taşçı - Oğuzhan Binici

Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’ın Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde yapmış olduğu Golf Kulübü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


“KIYILARIN DOĞAL YAPISI BOZULUYOR”


Samsun’da bulunan Golf Kulübünün dolgu sahaya yapılmasının yanlış olduğunu söyleyen Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memioğlu, “Yusuf Ziya Yılmaz’ın belediye başkanı olduğu dönemde Samsun’a Golf Kulübü yapıldı. Yapılan bu dolgu sahasının içeriğini incelemek gerekiyor. Kıyıların dolgu sahalarıyla coğrafik şekillerin değiştirilmesi ekolojik denge bakımından son derece sakıncalıdır. Dolgu sahaları onayladığımız ve kabul edilebilir bulduğumuz bir durum değil. Kıyıların doğal yapılarını bozmamak gerekiyor. Bu tür dolgu yapılarla kıyıların doğal yapıları bozuluyor. Bu duruma kıyı kanunu açısından baktığımız zaman da Golf Kulübünün yerinin yanlış olduğunu görüyoruz” diye konuştu.

“SAMSUN’DA MAVİ VE YEŞİL ALANLARI YOK EDİYORLAR”


Samsun’da Golf Kulübünün denizi yok ettiğini söyleyen Başkan Memişoğlu, “Golf sporu dünyada turizme katkı sağlıyor. Samsun’a böyle bir tesisin kazandırılmasını olumlu buluyoruz ama dolgu alana yapılmasını yanlış. Golf Kulübünün Samsun’da doğal bir alana yapılması gerekiyordu. Dünyadaki bütün Golf Kulüpleri doğal alana kurulmuştur. Samsun’da maviler ve yeşiller giderek azalıyor. Golf kulübünü dolgu sahaya yapmak denizi de yok ediyor. Golf Kulübünü sadece durumu iyi olan vatandaşlar kullanıyor. Halka açık olan bu alanı sadece belli başlı insanların gidebileceği bir yer haline getirmek doğru değil” şeklinde konuştu.

İŞTE SAMSUN’DA BULUNAN GOLF KULÜBÜ İLE İLGİLİ VATANDAŞLARIN YORUMU:

Samsunlu vatandaşların geneli Golf Kulübüne gitmediğini söyledi. Samsun’da Golf Kulübünün olduğundan bile habersiz olan vatandaşlar, “Samsun’da Golf Kulübü mü var” şeklinde konuştu. Vatandaşlar Golf Kulübünden önce işsizlik ve otopark gibi sorunlara el atılması gerektiğini ifade etti. Bunların yanı sıra Golf Kulübünün Samsun’a yapılmasını olumlu bulan vatandaşlarda var.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , Samsun'da, bulunan, ve ,trilyonlarca, liraya, yapılan, Golf, Kulübü, ne, işe, yarıyor?
Haberin Videosu
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'daki Golf Kulübü'ne tepki yağdı
Samsun'daki Golf Kulübü'ne tepki yağdı
Yorumlar
Haber Yazılımı