Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 14:37
 
Suriyeliler Samsun'da 1 trilyonluk yatırım yaptı
Samsun'da yaşayan Suriyelilerin, tam 1 trilyonluk konut yatırımı yaptığı ortaya çıktı.
Yaşam Haberi
Suriyeliler Samsun'da 1 trilyonluk yatırım yaptı

Haber: Müberra Taşçı

Samsun Tüm Emlakçılar Odası Şube Başkanı Mevlüt Oral, “Zengin Suriyeli vatandaşlar özellikle Atakum’dan gayrimenkule yatırım yapıyor. SATEM Başkanı olarak Iraklıların haricinde Suriyelilerin 1 trilyonluk yatırım yaptığı bilgileri geliyor” dedi.


MÜLTECİLER ATAKUM VE İLKADIM’DA GAYRİMENKUL’E YATIRIM YAPIYOR


Genel olarak mültecilerin Atakum ve İlkadım’da gayrimenkula yatırım yaptıklarını ifade eden SATEM Başkanı Mevlüt Oral, “Yabancılarla ilgili gerçekten büyük bir sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle Çiftlik Caddesi’nin çevresi ile Atakum’da yabancı uyruklu vatandaşların açmış olduğu emlak dükkanları bulunuyor. Bu dükkanlar hiçbir şekilde yasal değildir. Yasal olması için birçok belgenin olması gerekiyor ki bu da mülteciler için çok zor bir durum. Suriyelilerin büyük bir bölümü dilendiği için herkes onları fakir sanıyor ama Suriyelilerin gizli zenginleri var. Iraklı vatandaşların daha zengin olduğu bilinse de zengin olup kendini gizleyen Suriyeli mülteciler var. Zengin Suriyeli vatandaşlar özellikle Atakum’dan gayrimenkule yatırım yapıyor. SATEM Başkanı olarak Iraklıların haricinde Suriyelilerin 1 trilyonluk yatırım yaptığı bilgileri geliyor. Genel olarak Iraklı vatandaşlar Samsun’un Atakum ve İlkadım ilçelerinde gayrmenkule yatırım yapıyor” diye konuştu.


“MÜLTECİLER YÜZÜNDEN İŞLERİMİZ DOĞRU GİTMİYOR”


“İlgili belediyelerin mültecilerin açtığı emlakçı dükkanlarına denetleme yapılması gerektiğini söyleyen Başkan Oral, “Artık mülteciler kafalarına buyruk bir şekilde dükkan açamasınlar ve buna bir an önce dur denilmesi gerekiyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilgili belediyelerin bu konuyla ilgilenmesi gerekiyor. Bu mülteci emlakçılar sayesinde bizim işlerimiz düzgün gitmiyor. Türk vatandaşları da mültecilerden rahatsız oluyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsunda, yaşayan, Suriyelilerin, tam, 1, trilyonluk, konut, yatırımı, yaptığı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Suriyeliler Samsun'da 1 trilyonluk yatırım yaptı
Yorumlar
Haber Yazılımı