Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 10:10
 
Gemi mürettabatı Vali Kaymak'ı ziyaret etti
'Volvo Balt 214' isimli Panama Bayraklı gemiden kurtarılan mürettebatlar Samsun Valisi Osman Kaymak'ı makamında ziyaret etti.
Gündem Haberi
Gemi mürettabatı Vali Kaymak'ı ziyaret etti

'Volvo Balt 214' isimli Panama Bayraklı gemiden kurtarılan mürettebatlar Samsun Valisi Osman Kayamk’ı makamında ziyaret etti. Ankara Ukrayna Konsolosluğundan Borys Yasynskyi, ilgilerinden dolayı Vali Kaymak’a teşekkür etti. Ziyarette bulunan Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç’ta, mürettebatlarla konuşarak geçmiş olsun dileklerini iletti. 'Volvo Balt 214' isimli Panama Bayraklı gemiden kurtarılan 7 mürettebat, Ankara’ya gitmek üzere yola çıktı.

“2 KİŞİYİ ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”

Gemiden kurtarılan mürettebatlar ile makamında bir araya gelen Samsun Valisi Osman Kaymak, “13 mürettebattan 7’sini kurtardığımız için mutluyuz. Şu anda 2 mürettebatı arama çalışmalarımız devam ediyor. Biz vefat eden arkadaşlarımız için üzgünüz. Demek ki vefat eden arkadaşlarımızın vakti saati dolmuş ki şu anda aramızda değiller. Hayatta kalan arkadaşlarımızın yiyecek ekmekleri varmış ki ölmediler. Hayatta her şey nasip ve vesile ile olur. Ben en çok hastanede mürettebatları ziyaret ederken orada arkadaşların ailemi göremiyorum dediği zaman duygulanmıştım. Hastanede de arkadaşlarımız aileleri ile konuşup onların sesini duydular” dedi.

 TÜRK VATANDAŞLARININ DUYARLILIĞI BİZİ DUYGULANDIRDI

'Volvo Balt 214' isimli Panama Bayraklı gemiden kurtarılan 7 mürettebat, duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti; “Gemide 13 kişiydik ve sadece 7 kişi hayatta kalabildik. Türk ekipleri profesyonel bir iş çıkardı. Bizim için kendi hayatlarını tehlikeye attılar ve bize çok iyi davrandılar. Biz burada yeniden doğduk. Türk vatandaşlarının duyarlı olması bizi şaşırttı ama bir o kadar da çok duygulandırdı.”

 

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Volvo, Balt, 214, isimli, Panama, Bayraklı, gemiden, kurtarılan, mürettebatlar, samsun, valisi, osman, kaymakı, ziyaret, etti, samsun, haber, ajansı, samsun haber ajansı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gemi mürettabatı Vali Kaymak'ı ziyaret etti
Yorumlar
Haber Yazılımı