Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 12:23
 
Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü'nden anlamlı etkinlik
Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 5 yaşında okullaşma oranını artırmaya yönelik olarak başlatılan "HAYDİ" projesi kapsamında materyal eksiği olan okullara destek sağlamak amacıyla "OYNAMIYORSAN PAYLAŞ" etkinliği düzenlendi.
Eğitim Haberi
Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü'nden anlamlı etkinlik

Etkinlik Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 9 Ocak 2019 Çarşamba günü 10:30’ da İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’in ilk oyuncağı hazırlanan oyuncak kutusuna atmasıyla başladı.

 TOPLANILAN OYUNCAKLAR OKULLARA DAĞITILACAK

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen etkinlikle ilgili olarak yaptığı konuşmada “Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında 5 yaş erken çocukluk eğitimi hedefiyle Samsun’ da HAYDİ projesini başlattık. Projemizle “OKUL ÖNCESİNE 5 YAŞTA BAŞLA HAYATA GEÇ KALMA” sloganı ile 5 yaşında okul öncesine başlamayı destekliyoruz. HAYDİ projemizin hedeflerinden biri olan okul öncesi çocukları için materyal ve kırtasiye desteğini bu etkinliğimizle sağlayacağız. İlk olarak etkinliğimizi Müdürlüğümüz bünyesinde bugün başlattık. Mesai arkadaşlarımız getirdikleri oyuncakları okullarımıza ulaştırmak için paylaştılar.  Bugün burada başlatılan etkinliğimiz ardından her hafta bir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde uygulanmaya devam edecek” dedi.

Etkinlik kapsamında 17 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışma tamamlandığında her ilçede belirlenen bir okulda İlçe içinde oyuncak toplama kampanyası devam ettirilmesi planlanıyor.  Toplanan oyuncaklar niteliklerine göre ayrılarak ihtiyacı olan okullara ulaştırılacak.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Milli, Eğitim, Bakanlığı, 2023, Eğitim, Vizyonu, kapsamında, Samsun, İl, Milli, eğitim, müdürlüğü, tarafından, okullara, oyuncak dağıtıldı, samsun, haber, ajansı, samsun haber ajansı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü'nden anlamlı etkinlik
Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü'nden anlamlı etkinlik
Yorumlar
Haber Yazılımı