Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 11:32
 
Kaymak: Basınla birlikte hareket edeceğiz
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Güçlü Samsun basınımızın mensuplarıyla göreve başladığım günden bugüne kadar beraber olmaya çalıştım. Çalışma arkadaşlarım olarak gördüğüm basın camiamızla, bundan sonra da çalışmalarımız devam edecektir" dedi.
Gündem Haberi
Kaymak: Basınla birlikte hareket edeceğiz

Samsun Valisi Osman Kaymak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Vali Kaymak Samsun basını ile beraber hareket edeceğini ifade ederek tüm gazetecilere başarılar diledi.

“BASIN HALKIN BİLGİLENMESİNİ SAĞLIYOR”

Basının öneminden bahseden Samsun Valisi Osman Kaymak, “Demokrasinin barış, huzur, güven ortamının güçlenmesinde önemli payı olan basın, gerçeklerin öğrenilmesini ve bireyin haber alma özgürlüğünü sağlayan, toplumun bilinçlenmesine aracılık yapan düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili araçlarından biridir. Basının önemi, teknolojik gelişmeler nedeniyle günümüzde daha da artmıştır. Olayları doğru, ilkeli, meslek etiğini her şeyin üstünde tutarak özel hayata ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde, objektif görev anlayışıyla değerlendiren, halkın gözü kulağı ve sesi olarak kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine de imkân sağlayarak toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirerek halkın bilgilenmesine ve bilinçlenmesine de önemli katkılar sunmaktadır” diye konuştu.

“TÜM GAZETECİLERE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Tüm emekçi gazetecilere başarılar dileyen Vali Kaymak, “Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için her zaman yol gösterici değerler olmuştur. Bu ilkeleri öne çıkararak görev yapan güçlü Samsun basınımızın mensuplarıyla göreve başladığım günden bugüne kadar beraber olmaya çalıştım. Çalışma arkadaşlarım olarak gördüğüm basın camiamızla, bundan sonra da çalışmalarımız devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm değerli basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, hayatta olan tüm basın emekçilerimize meslek ve özel hayatlarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: 10, Ocak, Çalışan, Gazeteciler, Günü’nü, kutlayan, Samsun, Valisi, Osman, Kaymak, basınla, birlikte, hareket, edeceğiz, samsun, haber, ajansı, samsun haber ajansı,
Yorumlar
Haber Yazılımı