Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 21:26
 
Trump'tan kritik Suriye açıklaması!
ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan birliklerinin Suriye'den çekilmesi kararına gelen tepkilere atıfta bulunarak DEAŞ'la savaşmaya devam ederken bir yandan da çekilmeye devam edeceklerini belirtti.
Dünya Haberi
Trump'tan kritik Suriye açıklaması!

Trump, Twitter'dan New York Times gazetesinde yayımlanan ve Suriye'den çekilme planınında çelişkiler olduğu iddia edilen bir makaleye tepki göstererek Suriye'den çekilme kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

DEAŞ’LA SAVAŞMAYA DEVAM

ABD Başkanı Trump, "Başarısız New York Times, Suriye ile ilgili niyetlerim hakkında bilerek yanlış bir makale yazdı. (Çekilme süreci) daha önce açıkladığımdan farklı değil. DEAŞ ile savaşmaya devam ederken uygun bir hızla çekilmeye, ihtiyatlı şekilde gerekeni yapmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

New York Times, makalesinde, Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın dün İsrail'de terör örgütü YPG/PKK'yı kastederek ABD'nin Suriye'den çekilmesinin, Türkiye'nin "Kürt savaşçıların" güvenliğini garanti etmesi ve DEAŞ'ın yenilmesi koşuluna bağlı olduğunu söylemesine atıfta bulunarak Suriye'den çekilmenin "aylar hatta yıllar" alabileceğini belirtmişti.

SURİYE’DEN ÇEKİLMEM KENDİ YÖNETİCİLERİMLE KARGAŞAYA YOL AÇTI

Ayrıca makalede Suriye'den çekilme kararının, Trump ve kendi yöneticileri arasında ciddi bir kargaşaya yol açtığı, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) ise karardan son derece rahatsız olduğu kaydedilmişti.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: ABD, Başkanı, Donald, Trump, Amerikan, birliklerinin, Suriyeden, çekilmesi, kararı, kritik, açıklama, samsun, haber, ajansı, samsun haber ajansı,
Yorumlar
Haber Yazılımı