Haber Detayı
30 Aralık 2018 - Pazar 16:14 Bu haber 303 kez okundu
 
Kuş cennetinde hayvanları kurşuna dizdiler
Hayvan katliamının yeni bir boyutu Samsun’da görüntülendi.
Yaşam Haberi
Kuş cennetinde hayvanları kurşuna dizdiler

UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde yer alan Bafra Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde avcılar adeta terör estirdi.

 Deltanın araç trafiğine kapanmasının ardından meydanı boş bulan avcılar, kuş cennetine girerek, hayvanları teker teker katletti.

Ellerine tüfeklerini alan hayvan katilleri, deltada bulunan yaklaşık 200 yaban ördeğini kurşun yağmuruna tuttu. O görüntülere sadece Samsun Haber Ajansı ulaştı. Katliamın ardından alana girerek rutin kontrollerini yapan Milli Parklar ekipleri, deltaya inince hayvanları katleden avcılar ortalıktan kayboldu. Alanda inceleme yapan ekipler, tam 200 adet yaban ördeği ölüsüne rastladı. Öte yandan, katliamı görüntüleyenlerin tepkileri de dikkat çekti. 

Katliama tanık olan ve SAMSUN HABER AJANSI'na konuşan Fahri Av Müfettişi Hasan Aktürk, “Deltada  artık kuş sesleri yerine silah sesleri duyulmaya başlandı. Deltaya araç girişlerinin yasaklanmasının ardından biz fotoğrafçılar da alana giremez olduk. Bu sefer biz giremeyince alan boş kaldı ve çevrede bulunan avcılar deltayı mesken tuttu. Resmen orada katliam yapıldı. Ağaçlarda bulunan leylek yuvalarını bile koruyamayan insanlar koskoca kuş cennetini nasıl korusunlar. Biz araçlarımızla deltanın çevresine gittiğimizde bile silah seslerini duyuyorsak yetkililer bunu duymuyor mu? Bu apaçık bir katliamdır” dedi.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: samsunda,hayvanları,kurşuna,dizdiler,samsun,haber,ajansı,samsunhaberajansı, kuş, cennetinde, hayvanları, kurşuna, dizdiler, samsun, haber, ajansı,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı