Haber Detayı
29 Aralık 2018 - Cumartesi 16:00 Bu haber 215 kez okundu
 
Biber fiyatını duyunca kalp krizi geçirebilrsiniz
Samsun’un İlkadım ilçesi Rasathane Mahallesi Ağabali Caddesi üzerinde kurulan Modern Pazarı’nda satışa sunulan biber fiyatları dudak uçuklattı.
Yaşam Haberi
Biber fiyatını duyunca kalp krizi geçirebilrsiniz

Haber: Müberra Taşçı


Pazarda sivri biber ve dolma biberin kilo fiyatı tam 12 TL’den satışa sunuluyor.


Pazarda satılan biberin fiyatına şaşıran Müjgan Ergu, “Pazarda fiyatlar şu anda çok pahalı. Aldığım sebze ve meyvelerin toplam tutarı 100 TL oldu. Pazarda 100 TL harcamama rağmen daha alacağım çok eksikler var. Patlıcanın kilosu 6 TL, dolmalık ve sivri biberin fiyatı ise 12 TL’ydi. Görünce çok şaşırdım. Bu fiyatların bir an önce düşmesi gerekiyor. Vatandaş olarak alım gücümüz yok. Sanki fiyatlar resmen vatandaşlar almasın diye yapılmış. Ülkemizde emekli ve asgari ücret ile geçinen çok fazla insan var. Artık Pazar alışverişi yapmaya bile korkar olduk” dedi.

Pazarda ihtiyaçlarının hepsini alamadıklarını söyleyen Mehmet Ali Yılmaz, ”Pazardaki fiyatlar geçen seneye göre daha pahalı. Ülkemizdeki ekonomik durum çok iyi değil ve vatandaşların alım gücü yok. Hava şartlarının olumsuz olmasın dolayı pazardaki tüm ürünler ateş pahasına satılıyor. Pazarda ihtiyacımız olan tüm sebze ve meyveleri alamıyoruz. Artık sofradan yarı aç kalkıyoruz. Özellikle de asgari ücretlileri hiç düşünmüyorlar” diye konuştu.


Fiyatların pahalı olduğunu ve yaz aylarına kadar da düşmeyeceğini söyleyen pazarcı Emrah Dokgöz, “Vatandaşlar kadar bizde bu durumdan hiç hoşnut değiliz. Havaların soğuk olması ve yoğun yağışlar nedeniyle fiyatlar çok yüksek. Sebzede bu ayın şampiyonu 12 TL ile dolma ve sivri biber olurken meyvede ise 6 TL ile muz oldu” şeklinde konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: samsun,haber,ajansı,samsunda,biber,fiyatları,pazarda,dudak,uçuklatan,fiyatlar,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Biber fiyatını duyunca kalp krizi geçirebilrsiniz
Biber fiyatını duyunca kalp krizi geçirebilrsiniz
Yorumlar
Haber Yazılımı