Haber Detayı
20 Nisan 2019 - Cumartesi 14:58
 
42 yıl sonra tekrar milli formasına kavuştu
Samsun Haber Ajansı - En son 1977 yılında Türkiye Karate Milli Takımı formasını giyen 55 yaşındaki Milli Karateci Eyüp Olugi, 42 yıl sonra formasına kavuşuyor.
Spor Haberi
42 yıl sonra tekrar milli formasına kavuştu

Kenan Akyüz (SHA) - Karate sporuna uzun yıllar hizmet eden Eyüp Olugi, 42 yıl sonra tekrar Milli Takıma çağrıldı.

 1977 yılında Türkiye-Avusturya müsabakasında Milli Takım'da mücadele eden Olugi, takımına tek galibiyeti kazandırdı. Uzun yıllar Almanya'da yüzlerce karateci yetiştiren Olugi, 32. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası'nda 75 kiloda altın madalya kazandı. Yaşına rağmen formunu koruyan Olugi, Balkan Karate Şampiyonası'nda mücadele etmek için Milli Takıma çağrıldı. Şimdi ise Samsun'da bulunan Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda çalışmalarını sürdürüyor. Dövüş duruşunun dünyada tek olduğunu belirten Olugi, Balkan Şampiyonu olarak Türkiye'ye döneceklerini söyledi.

Küçük yaşlarda karate sporuna başladığını dile getiren Olugi, "1976 Genç Milli, 1977'de A Milli Takım Türkiye-Avusturya maçında ülkemi temsil ettim. Takımıma tek gelibiyeti kazandırmıştım. Bir dönem Avusturya'da kaldım. Avrupa Türk Spor Kulüpler Birliği Avusturya temsilciliğini yaptım. Uzun yıllar Almanya'da yüzlerce sporcu yetiştirdim. Bir vesile ile Samsun'a geldim. Samsun'da çalışmalarımı sürdürdüm. 32. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası'nda 75 kiloda şampiyon oldum. Altın madalya aldım. Balkan Karate Şampiyonası'nda Milli Takımına çağrıldım. 1977'den sonra 42 yıl sonra Milli Takıma çağrıldım. Milli formayı giymek benim için çok önemli. 80 milyonu ve Ayyıldızı temsil etmek benim için çok önemli. Çok iyi hazırlandım. Yaşım 55 ama herzaman Milli Takım kampında gibi çalışıyorum. Dövüş duruşum dünyada tektir. Biz bir mehmetçiğiz. Ayyıldız'ın savunucusuyuz. Kafilemizle Sırbistan'dan Balkan Şampiyonu olarak döneceğiz inşallah" dedi.

SHA - ÖZEL

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Haber, Ajansı, , son, 1977, yılında, Türkiye, Karate, Milli, Takımı, for
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
42 yıl sonra tekrar milli formasına kavuştu
42 yıl sonra tekrar milli formasına kavuştu
Yorumlar
Haber Yazılımı