Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 16:04
 
Ihlamurun fiyatı çeyrek altınla yarışıyor! İşte fiyatı…
Kış aylarının vazgeçilmez bitkisi ıhlamurun fiyatı ile ilgili konuşan Recai Doğanay, “Çiçek ıhlamurun fiyatı 120 TL’den 250 TL’ye kadar çıkmaktadır. Ihlamur fiyatı çeyrek altınla yarışıyor” dedi.
Yaşam Haberi
Ihlamurun fiyatı çeyrek altınla yarışıyor! İşte fiyatı…

HABER: MÜBERRA TAŞÇI 

15 senedir aktarcılık yapan Recai Doğanay, kış aylarının vazgeçilmez bitkisi ıhlamurun fiyatları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Doğanay, ıhlamurun 2 çeşitten oluştuğuna ve fiyatlarda değişiklik olduğunu söyledi.

“ÇİÇEK IHLAMURUN FİYATI 120 TL”

Ihlamurun fiyatından bahseden Recai Doğanay, “Bu kış ıhlamurun fiyatlarında çok fazla değişiklik olmadı. Televizyonlarda ıhlamurun fiyatı için 300 TL denilse de aslında çok uçuk fiyatta satılmıyor. Ihlamur 2 çeşitten oluşmaktadır. Ihlamurun biri yapraklı diğeri ise sadece ıhlamur tohumundan oluşmaktadır ve ona da çiçek ıhlamur denilmektedir. Yapraklı ıhlamur ile çiçek ıhlamur arasında sadece fiyat farkı var. Vatandaşlar ıhlamurun iki çeşitten oluştuğunu bilmiyor. Normal ıhlamurun kilosu 80 TL iken çiçek ıhlamurun fiyatı ise 120 TL’dir. Çiçek ıhlamurun fiyatı 250 TL’ye kadar çıkmaktadır. Normal ıhlamurun yanı sıra çiçek ıhlamurun fiyatı çeyrek altınla yarışıyor” diye konuştu.

 

 

“HASTALIKLARIN BİR NUMARALI İLACI”

Özellikle kış aylarında ıhlamura rağbet olduğunu ifade eden Doğanay, “Kışın vatandaşlarımızın vazgeçilmezi ıhlamur çayıdır. Bu yüzden kışın aktarlarda en çok satılan bitki ıhlamurdur. Ihlamur, hastalıkların bir numaralı ilacıdır. Ihlamur özellikle soğuk algınlığına iyi gelse de birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Vatandaşlar özellikle gribal enfeksiyonların tedavisi için çocukları için ıhlamur alıyorlar” şeklinde konuştu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Kış, aylarının, vazgeçilmez, bitkisi, ıhlamurun, fiyatı, konuşan, Recai, Doğanay
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ihlamurun fiyatı çeyrek altınla yarışıyor! İşte fiyatı…
Yorumlar
Haber Yazılımı