Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 11:57
 
Vali Kaymak: "Trabzonlu ve ya Samsunlu diye ayrım yapılmamalı"
Samsun Valisi Osman Kaymak, yerel seçim çalışmalarına işaret ederek, “Trabzonlu ya da Samsunlu gibi ayrımcılık yapılmamalıdır. Bu tür ayrımcılıklar büyütülerek Türkiye bölünme noktasına getirilmek isteniyor” dedi.
Gündem Haberi
Vali Kaymak:

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun’da bulunan internet gazeteleri ile kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Vali Kaymak, internet haberciliğinin önemi ve Samsun gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“Gazetecileri her zaman önemsiyoruz”

Gazetecileri her zaman önemsediğini ifade eden Samsun Valisi Osman Kaymak, “Samsun’da göreve geleli 1 buçuk yıl oldu. Göreve geldiğim günden beri arkadaşlarımla birlikte elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Samsun büyük bir şehir ve 17 tane ilçemiz var. Gazeteciler vatandaşların haber alma hakkını kullanıyorlar ve medya şu anda 4. Güç konumundadır. Bu yüzden gazetecileri her zaman önemsiyoruz. Gazeteciler kendi işlerini yaparken başkalarının haklarına dikkat etmeliler. Gazeteciler etik kurallara uymak zorunda” diye konuştu. 

 “Samsun Karadeniz’in başkenti konumundadır”

Samsun’un eğitim, sağlık gibi alanlarda daha da iyi olması gerektiğini vurgulayan Kamak,  “Samsun’un daha iyi yerlere gelmesi için çabalıyoruz. Samsun’un gerçek anlamda yüksek potansiyeli olan bir il ve bunu daha da iyi kullanması gerekiyor. Samsun Karadeniz’in başkenti konumundadır. Bugüne kadar Samsun çok iyi hizmetler almış ama daha da iyi hizmetler alması gerekiyor. Eğitim, sağlık ve sanayi gibi önemli alanların merkezi Samsun olmalıdır. Samsun ilk adım şehri olduğu için gelecekte daha iyi olması gerekiyor. Bu yüzden herkese olduğu gibi gazetecilere de iş düşüyor” şeklinde konuştu.

“Ayrımcılık ile bizi bölmeye çalışıyorlar”

Yerel seçimlere vurgu yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, Trabzonlu ve Samsunlu şeklinde yapılan ayrımcılığa karşı çıkarak, “Aslını inkar eden haramzadedir. Biz aslımızı inkar etmeyeceğiz. Aslımızı inkar etmeden önce Samsunluyuz daha sonra ise nereliysek oralıyız. Gerçek milliyetçi vatanını en çok seven ve ülkesi için en çok üretendir. Milliyetçi olan kişi vatanı için bir şeyler üretmelidir. Samsun’da yaşıyorsak bu şehir için çaba göstermeliyiz. Eğitim, sağlık, spor gibi alanlarda bu şehire katma değer kazandırmalıyız” açıklamasında bulundu.

Kaynak: (SHA) - SAMSUN HABER AJANSI Editör: SHA
Etiketler: Samsun, Valisi, Osman, Kaymak, yerel, seçim, çalışmalarına, işaret, ederek, “Tra
Yorumlar
Haber Yazılımı